horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Mirosław Karapyta – wybory do sejmiku

Wybory samorządowe to nie tylko wybory wójta, radnego do gminy i powiatu, ale jest jeszcze czwarta kandydatura, czyli mandat do sejmiku wojewódzkiego.

W ubiegłorocznych wyborach zdecydowanie w okręgu nr 4, w którym znajduje się Horyniec z powiatem przeworskim, lubaczowskim, jarosławskim i Przemyśl wygrał właśnie Mirosław Karapyta z PSLu. Poparło go aż 12522 wyborców! Wymijając następnego pod sobą oponenta o prawie trzy tysiące głosów. Obecnie piastuje on fotel wojewody podkarpackiego.

Dlaczego warto pomyśleć nad oddaniem głosu na tego kandydata? Oprócz tego, że ma on bardzo duże poparcie i na pewno powinien wejść znów do sejmiku, to mieszka on w Nowej Grobli w naszym powiecie lubaczowskim, więc będzie inaczej patrzył na nas niż ktoś spoza powiatu lubaczowskiego. Dużo wskazuje na to, że tym razem Mirosław Karapyta może objąć fotel Marszałka Województwa, tam natomiast zapadają decyzje o finansach jakie płyną do powiatu czyli w dalszej kolejności do naszej gminy, co dotychczas było naszą piętą Achillesową.

O Mirosławie Karapycie można poczytać też w swojskim artykule z Nowin pod tym tytułem:

Dobrze, że mamy we wsi wojewodę

W piątek 19 listopada Mirosław Karapyta powinien się zjawić na spotkaniu wyborczym Roberta Serkisa w GOKu o 18:00. Przedtem spotkanie wyborcze będzie miał Ryszard Lewientowicz 17 listopada o 17:00. Ciekawostką w tych wyborach jest to, że Ryszard Urban oraz Andrzej Stasicki nie wyruszyli w teren ze swoimi kampaniami. Daje to duże pole do popisu Lewientowiczowi, oraz Serkisowi, który właśnie ostatniego dnia przed ciszą wyborczą może wypalić z najgrubszych dział i zostawić przeciwników daleko w tyle. Być może jest to też powód dla którego w sondażu na stronie ci dwaj kandydaci prowadzą, niedługo pojawi się oczyszczony z nabitych głosów wynik sondy, który nie różni się zbytnio od tego, który jest obecnie.

fot. Krzysztof Koch gazeta.pl

4 Comments

  1. A ja się tylko zapytam – co ten pan zrobił dla mojej gminy czy powiatu że mam na niego zagłosować? Przez to że pochodzi stąd ma inaczej patrzeć na naszą gminę czy powiat? Wątpię, są inni z naszego powiatu – na przykład Świzdor z Cieszanowa który wydaje mi się że lepiej dał się ludziom poznać. A przez to że pozycja na liście nie ma znaczenia daje mu realne szanse na sukces, i to na niego zachęcam głosować…

  2. Przyznaje racje „ktos” – ten Pan pojawia sie u nas w momencie kiedy potrzebne jest mu wsparcie zwykłych ludzi, nie odwiedza nas, ani o nas nie pamięta jeśli gra toczy się o lepsze dla nas życie. Mam nadzieje, że mieszkańcy naszej cudownej miejscowości zweryfikują zasługi i w taki sam sposób się odwdzięczą!

  3. Ło matko co za mundre wypowiedzi! Powinno się zakazać pisania na poważne tematy osobom poniżej 12 lat!

  4. Ło matko co za mundre wypowiedzi! Powinno się zakazać pisania na poważne tematy osobom poniżej 12 lat! No to po co tu piszesz?????

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑