horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Tunel i świetlice w Horyńcu dzięki Lubaczowowi?

Już od kilku miesięcy w Horyńcu odgrywa się ciekawy spektakl remontu tunelu, łączącego dzielnicę uzdrowiskową i centrum. Kuracjusze, w większości niesprawni ruchowo gimnastykują się, przechodząc przez tory, czy rampę po drabinkach (będzie fotorelacja popołudniu!).

Szukając materiałów na stronie gminy i informacji, na przykład terminu realizacji i szczegółów architektonicznych tego przedsiewzięcia, obszedłem się smakiem, nie ma ani słowa, dlaczego? Podążając za doniesieniami, że ponoć to inwestycja Lubaczowskiej gminy, szukałem materiałów, co nie było łatwe. Ale udało mi się wreszcie znaleźć, oto efekt:

31 marca 2010 w Rzeszowie Wójt Gminy Lubaczów podpisał z Zarządem Województwa Podkarpackiego umowę na realizację projektu  pt. „Wyznaczenie tras turystycznych na terenie gminy Lubaczów i gminy Horyniec Zdrój wraz z niezbędną renowacją i modernizacją infrastruktury kulturowej i rekreacyjnej”.

Powyższy projekt  współfinansowany jest  z EFRR w ramach Osi Priorytetowej 6 Turystyka i kultura z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.  Dofinansowanie z UE wynosi 2.998.245 zł. (www.lubaczow.com.pl)

W ramach tego projektu powstanie trasa turystyczna, zostaną wyremontowane różne obiekty na jej trasie w Lisich Jamach, Krowicy Samej, Baszni, oraz zostanie utworzona infrastruktura turystyczna. Co będzie dzięki temu w Horyńcu zrobione?

1) świetlica przy stadionie w Horyńcu Zdroju – roboty murarsko – malarskie, wymiana dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg, posadzek, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, podjazd dla niepełnosprawnych, elewacje z termomodernizacją; (w trakcie realizacji)

2) budynek po byłej szkole w Radrużu – remont instalacji wodno-kanalizacyjneji elektrycznej, wymiana podłóg, posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej, remont ubikacji, docieplenie budynku, ogrodzenie cmentarza obok szkoły, zagospodarowanie terenu wokół budynku na pole biwakowe; (na razie żadnych robót nie przeprowadza się)

3) przejście podziemne do sanatoriów z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych – zadaszenie, chodnik z kostki brukowej w Horyńcu – Zdroju (dodatkowo planowany jest mały kiosk z pamiątkami tuż przy remontowanym wlocie tunelu, po woli budowa  I etapu dochodzi do końca)

źródło: www.komunikaty.pl

Trudno znaleźć jakieś informacje, że gmina Horyniec w ogóle coś w tym projekcie zrobiła, czy coś dołożyła, zapewne gmina Lubaczów sama, tylko przy zgodzie gminy Horyniec, zafundowała kuracjuszom długo wyczekiwaną renowacje przejścia, oraz remont dwóch świetlic na terenie gminy. Tradycyjnie oczekujemy jakiejkolwiek informacji na stronach gminy Horyniec dotyczącej wkładu w ten projekt, na stronach gminy nie ma żadnej informacji, jakby nie było żadnego wkładu w tej projekt.

Zatem dziękujemy wójtowi gminy Lubaczów Wiesławowi Kaplowi.

9 Comments

 1. miejscowo-zamiejscowy

  16 listopada 2010 at 12:39

  … a o renowacji płyty boiska na stadionie w Horyńcu ani mru mru 🙂

 2. Nie domyslacie sie dlaczego R.U. nie zrobil nic w tej sprawie? Niec w kieszen nie dostal to palcem nie kiwna. Poza tym kto w gminie umie pisac wnioski o dofinansowanie, Kudlaty ktory i tak robi tyle ze wolalbym na niego glosowac na wojta. Zal tylko tylek sciska ze ciemnota Horyniecka, stare babcie wierza ze Rysiu jest taki wspanialy i dzieki niemu tyle sie zrobilo. Nikt jednak nie zasranawia sie ile by moglo byc wiecej gdyby wlasnie nie on. Jak dla mnie zrobil wiecej zlego niz dobrego. Jesli wygra wybory nie pozostanie nic innego niz wyprowadzic sie z tej pieknej miejscowosci. 2007-2013 to jedyne lata w tym stuleciu dzieki unijnym pieniadzom ktore daly mozliwosci, mozliwosci zmarnowane.

 3. ..ale o tym każdy zorientowany powinien wiedzieć, a nie naiwnie marzyc ze to nie prawda.

 4. Patrząc na to ile gmina pozyskała funduszy z Unii można stwierdzić jedno-w naszej gminie nie ma odpowiednich osób do tego-takich szans już chyba więcej nie będzie; jeśli chodzi o Kudłatego to jest on chyba takim przynieś posprzątaj i pozamiataj bo wszędzie go pchają na siłę a koniec końcem efekty chyba niewielkie, nie wiem czyja to wina, ale o tym niech się wypowiada jego przełożony. Szkoda tylko że wiele inwestycji które są obecnie w realizacji przypisuje sobie pan Urban mimo że faktycznie do nich się zbytnio nie przyczynił poza podaniem ręki…Wybory już w niedzielę-jeśli ktoś myśli rozsądnie to wie na kogo powinien zagłosować:)

 5. Wójtowi gminy Lubaczów Wiesławowi Kaplowi cała gmian Horyniec – Zdrój mówi
  DZIĘ – KU – JE – MY !!!

 6. Czy ktoś potrafi wskazać choć jeden autorski pomysł aktualnej kadencji oprócz kibla?

 7. NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!
  i takim poczynaniom mówimy -DZIEKUJEMY -NIGDY WIECEJ!!

 8. Kolego Ciekawy tutaj podam Ci rękę i chętnie pójdę z Tobą na wino do altany na placu zabaw, potem olejemy nowe klopy 😀

 9. Kibel to też nie jest pomysł Urbana. On tylko go zrealizował, oczywiście wedłóg swojej wizji. Miał być zupełnie gdzie indziej!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑