horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Relacja ze spotkania wyborczego w Radrużu: Robert Serkis

Dziś o dziesiątej rano w Radrużu pojawił się kandydat na wójta gminy Horyniec Robert Serkis. W świetlicy Radruskiej zebrało się spore grono mieszkańców wioski, ciekawych co ma do zaprezentowania kandydat.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem życiorysu i sylwetki kandydata (znajdziemy go również na stronie wyborczej komitetu Roberta Serkisa: www.horyniec.civ.pl oraz w zakładce na stronie powyżej).

Jakie sprawy były poruszane na spotkaniu?

Teren Radruża wymaga sporo nakładów w różnych dziedzinach, jest to kanalizacja wioski, ale także drogi, które powinny być priorytetem, ze względu na zabytek klasy zerowej w Radużu, jaki znajduje się we wiosce. Należyte utrzymanie porządku i czystości wioski powinno być dla gminy jednym z ważnych zadań do załatwienia, gdyż jak zaznaczył będący też na spotkaniu Marek Wiśniewski (kandydat do rady powiatu) Radruż jest odwiedzany nie tylko przez turystów z całej Polski ale i nawet świata. Stąd jest tutaj potrzebne spore zaangażowanie by pozyskać środki na te cele.

Poruszone zostały też kwestie współpracy gminy Horyniec z powiatem, która w ostatnich latach nie przebiegała wzorcowo, to w połączeniu z brakiem radnego w powiecie sprawiło, że ominęło nas wiele możliwości. Także zaznaczono, że w dzisiejszych czasach gminy nie stać na to, by inwestycje finansować z własnej kieszeni (jak to się czasem teraz odbywa w Horyńcu), muszą być przedsięwzięte kroki w celu pozyskiwania funduszy unijnych i powiatowych na większą skalę, a nie zadłużanie gminy, za które zapłacą podatnicy, czyli mieszkańcy gminy obciążeni na przykład wyższymi opłatami.

Ponadto różne sprawy związane z rolnictwem, tradycyjnie ważne dla wiosek, oraz inne tematy interesujące miejscowych.

Przedstawiony został także kandydat do rady gminy, pan Grzegorz Całka z obwodu Radruż, który startuje z komitetu Roberta Serkisa „Horyniec 2010”. Ciekawostką może być to, że pojawili się na spotkaniu też kandydaci z konkurencyjnych komitetów startujący z obwodu Radruż, próbując aktywnie uczestniczyć w dyskusjach.

Bardzo ciekawie zapowiada się już zaplanowane spotkanie w Horyńcu Roberta Serkisa  na 19.11.2010 godz. 18:00  w GOKu. Ma być sporo gości, czołowi kandydaci do rady powiatu, a także możliwe jest, że pojawi się kandydat do sejmiku wojewódzkiego Mirosław Karapyta (obecny wojewoda podkarpacki) o którym niedługo pojawi się także artykuł na stronie.

3 Comments

  1. serkisie to co mowisz to tylko czcze gadanie musisz cos sciemiac zeby wsadzic swoj ….. na stanowisko wojta a potem bedzie juz z gorki rodzinka znajdzie prace zeby zostac wojtem to powinien czlowiek byc bez skazy bardzo uczciwy dbajacy o interesy ogolu a nie tak jak ty spojrz ile ludzi skrzywdziles cwaniaku z miodem w uszach

  2. czytajac ten blog wywnioskowalem ze ci ludzie maja sporo racji piszac aby bron boze nie dopuscic serkisa i mysle ze sporo w tym prawdy znam doskonale ojca roberta i wiem ze to czlowiek w masce podstepny interesowny pracowalismy razem znam tez roberta podobny charakter te same poglady ta sama chytrosc wojt to gospodarz ogolu nie SAMI SWOI i wtym wypadku obecny Wojt pan RYSZARD URBAN to o NiEBO LePSzY kandydat na wojta

  3. Jest to oczywiście oszczerstwo owe powyższe, ale niech zostanie, powiadam wam, drżyjcie, bo z odwetem może się pojawić ktoś z drugiej strony, napisze znaną wszystkim prawdę jak o pomawianym i po co to nam?

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑