horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Co dalej z drogą Hrebenne – Werchrata?

Już w październiku 2013 roku miało być uroczyste otwarcie drogi Hrebenne – Werchrata. Jeszcze rok temu, wydawało się, że droga zostanie otwarta na czas, mimo, że po stronie Lubelskiej mogły być opóźnienia. Wtedy strona Podkarpacka była stosunkowo bliska końca prac, brakowało koło kilometra asfaltu, wszelkie inne prace, jak wiadukty, utwardzenie nawierzchni, były gotowe. Tymczasem pod koniec roku stał się cud. Od Siedlisk do granicy województwa, droga powstała w ekspresowym tempie, natomiast strona Podkarpacka stanęła w miejscu… Od Siedlisk można wjechać na drogę i jechać „dywanem”, nawet już z pasami, aż na granicy wojewódzkiej, w środku lasu droga urywa się i jest zablokowana.

Dlaczego Podkarpacie nagle stanęło z inwestycją? Są różne plotki i domysły. Pojawiają się takie tłumaczenia, jak upadek firmy, która budowała drogę. Ale ciekawsze są takie, że postanowiono nagle przenieść środki z tej drogi na przejście w Budomierzu. Jak wiemy cała infrastruktura przejścia jest po stronie Polskiej, a Ukraińcy mieli tylko wybudować drogę u siebie, ale nie wybudowali jej. Ponieważ była to prestiżowa inwestycja i termin gonił… drogę wybudowało nasze województwo, zabierając środki między innymi z drogi Hrebenne – Werchrata.

Czy to dobrze, czy źle, że tej drogi nie ma? Dla większości mieszkańców naszej gminy nie ma to większego znaczenia. Nawet lepiej, gdyby jej nie było, bowiem ma ona za zadanie udrożnić ruch o skali wojewódzkiej na trasie drogi 867 – Hrebenne – Werchrata – Horyniec – Lubaczów – Oleszyce – Sieniawa, która łączy się z drogą krajową 77. Miejmy nadzieję, że jak droga w końcu powstanie, to kierowcy wybiorą inne trasy niż przez Horyniec. Nam sznura TIRów nie potrzeba, takie śmierdziuchy w miejscowości uzdrowiskowej to byłby skandal…

2 Comments

  1. Droga od przejścia granicznego w Budomierzu w kierunku Hruszowa budowała turecka firma za ukraińskie pieniądze. Tak ku sprostowaniu.

  2. Droga dla mieszkańców całkowicie zbedna a dodatkowy ruch towarowy skończy i tak kiepską droge Werchrata – Lubaczów.
    pozdrawiam

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑