W grze Błyskawicznej w Warcabach 64 polowych LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój wywalczył dwa złote medale. Mistrzem Polski w kategorii G13  została Klaudia Zaborniak. W kategorii B13 Mistrzem Polski został Mateusz Skibicki.

Srebro w kategorii G10 zdobyła Klara Kornaga. Natomiast brązowe medale zdobyli w swoich kategoriach: Natalia Zaborniak, Sylwia Krzyśkowska i Skibicki Jakub.

W XVIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warcabach 64-polowych: Zaborniak Klaudia i Skibicki Mateusz w swoich kategoriach zdobyli srebrne medale. Natomiast: Angelika Żuk, Zaborniak Natalia, Krzyśkowska Sylwia, Kornaga Klara, zdobyły w swoich kategoriach brązowe medale Mistrzostw Polski.

Mamy w Horyńcu duży powód do dumy. Niewiele miejscowości może się poszczycić osiągnięciami na skalę Polski, a także organizacją Mistrzostw Polski. Mimo iż warcaby 64 polowe uważane są za „małe warcaby”, a te 100 polowe są niejako bardziej prestiżowe, jak skoki narciarskie ma mamucich skoczniach, to każdy sukces ma swoją wartość. Gratulacje na „naszych”!

Od dziś, do następnej niedzieli, codziennie relacje i nowe newsy związane z Mistrzostwami. Impreza ta była tak bogata w wydarzenia, że nie sposób to opisać na raz.

Klaudia Zaborniak odbiera medal