W niedzielę 2 marca o godzinie 15:30 w GOKu, odbędzie się spotkanie autorskie ze Stowarzyszeniem Magurycz, dzięki któremu powstała książka: „Brusno (nie)istnienie w kamieniu”.

Publikacja ta nie jest dostępna w księgarniach. Można ją nabyć tylko kontaktując się ze Stowarzyszeniem, albo przy takiej okazji jak spotkanie autorskie. W najbliższą niedzielę będzie taka okazja. Książka wyszła w limitowanej serii i za jakiś czas nie będzie dostępna w ogóle. Stąd będzie ona stanowić swoisty rarytas książkowy.

Książka ma kilku autorów. Napisana jest pod redakcją Olgi Solarz, która jest autorką najciekawszej części tej książki, czyli historii kamieniarzy bruśnieńskich. Oprócz tego poznamy tajniki krzyży pańszczyźnianych, oraz inskrypcji, liternictwa i wiele innych ciekawych treści. Ozdobiona jest dużą ilością szkiców autorstwa samych kamieniarzy, a także nigdzie nie publikowanych fotografii. To wszystko składa się na unikalną dla naszego regionu całość. Szczególnie pasjonaci kamieniarki bruśnieńskiej, po przeczytaniu tej publikacji, odkryją wiele nieznanych dla siebie faktów.

Spotkanie może się odbyć dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju.

Patronat: Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju

Patronat medialny: www.horyniec.info

brus