horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Bądźmy Solidarni z Ukrainą

Patrząc na wiadomości, czy też w rozmowach z innymi ludźmi, można odnieść wrażenie, że „Majdan” to tylko spora grupa opozycjonistów, na usługach oligarchów. Często można też w sieci spotkać niezwykłe komentarze, mówiące wprost o tym, by Janukowycz rozjechał czołgami tych bandytów i upowców, albo jeszcze drastyczniejsze. Dosłownie nie chce się wierzyć, że można pisać w takiej sytuacji takie rzeczy. Przestańmy żyć przeszłością. Przyszłość czeka.

Sytuację na Ukrainie uświadomiła mi dopiero Ukraina, która mieszka w naszym regionie. Z jej opowiadań wynika, że Ukraina to totalna wszędobylska korupcja. Niczego nie załatwisz, jak nie zapłacisz. Jest totalnie panująca bieda. Jak nie jesteś w małej klice u koryta, to jesteś pańszczyźnianym chłopem, który nie ma żadnego zdania i nie powinien się odzywać, inaczej zostanie spałowany na śmierć. Wielu Ukraińców z zachodu zobaczyło świat, wiedzą jak wygląda Polska, która jawi się im jak kraj dobrobytu i pokoju, a premier jest mężem stanu. Oni tam nie chcą równać do Rosji, której rzeczywistość dobrze obrazuje żart: co by było, gdyby Rosjanin na jeden dzień przestał pić? Zorientował by się, że już nie ma cara.

Już ta wizja pokazuje, jak mamy w swoim kraju dobrze, a jak źle jest na Ukrainie. My chcemy równać do zachodu, mamy co nadrabiać, tymczasem nasi wschodni sąsiedzi są dziesiątki lat za nami. Chyba nie tylko ja mam takie wrażenie, że oni tam przerabiają nasz 13 grudnia 1981… Bądźmy Solidarni z Ukrainą, w ten sposób zyskujemy sobie wdzięczność. Nie warto być obojętnym, albo wyszukiwać zadry z przeszłości. Nasza gmina ma bezpośrednią granicę z Ukrainą, jesteśmy blisko tych wydarzeń, powinniśmy szczególnie solidaryzować się z sąsiadami.

solidarnocvść

55 Comments

 1. Witam!! Kto Panu dał przyzwolenie na wypowiadanie się w imieniu całej gminy Horyniec ,Pan sobie możesz napisać rodzina Ć solidarna z ukrainą A nie Horyniec ..kilka lat temu odwiedzili nas w Radrużu ci strasznie krzywdzeni,to pokazali czym ich ścisłe (umysły) się zajmują. A jeszcze jedno gmina Horyniec nie graniczy z ukrainą tylko leży jakieś40 kilometrów od LWOWA

 2. W rocznice „Wołynia” nie było tu ani wzmianki a teraz solidarność?! A sam się solidaryzuj z tymi bądź co bądź biednymi ludźmi będącymi jednak na postronku pomiotu postbanderowskiego, któremu toruja drogę do władzy a po wszystkim dostaną kopniaka. A o tym jakie plany wobec naszych ziem (plus część lubelskiego i małopolskiego) ma jeden z nacjonalistycznych przywódców Majdanu wystarczy trochę poczytać. Mam mu w tym pomóc? Nigdy!

 3. Również myślę Panie Grzegorzu, ze wypowiadanie się za innych wymaga precyzji, nie jest to na pewno zdanie całej społeczności Horyńca a nawet jej większości także to co reprezentuje ten baner jest niezgodne ze stanem faktycznym. Po co zamieniać ten najlepszy horyniecki portal informacyjny w jakieś polityczno-społeczny portalik.

 4. To Pana bezkrytyczne zadufanie w sobie sięga zenitu !!!!

 5. To co tam się dzieje to już nie są przelewki, to moim zdaniem podchodzi pod anarchie i ja nie zamierzam popierać takiego zachowania, uważam że nietrudno się domyślić skutków takiego bezgranicznego zaufania do protestantów. Jestem zdziwiony tym artykułem.

 6. Jeżeli komentujący wyrażą taką chęć, to usunę ich wpisy.

  Dlaczego?

  Trochę przyzwoitości proszę. Jakim prawem można obwiniać za wybryki podczas II wojny garstki ludzi, następne pokolenia i na dodatek rzutować to na cały naród! To tak jak uważać, że wszyscy Polacy to złodzieje, bo kilku z nich w Anglii coś nabroiło. Co to ma znaczyć?
  Nie interesuje mnie Wołyń. Nie ma on nic wspólnego z Horyńcem. To samo Bełżec i Zamość i Powstanie Śląskie. Od kilku lat zgłębiam natomiast kwestię działań UPA w naszym regionie. Rudka, Radruż, Nowiny Horynieckie. Przygotowuję się do NASZYCH rocznic, to już 70 rocznica w tym roku, ale dopiero w okolicy lata. Znam wspomnienia, miejsca, i historie tych miejsc. Przypuszczam, że komentujący w ogóle tych miejsc nie znają, skoro o jakimś Wołyniu tu piszą. Jednakże wspomnienia i historie tego okresu nie napawają mnie nienawiścią. Gdyby tak reagować na wszystkie krzywdy, to mielibyśmy wokół samych wrogów, którzy nam kiedyś coś zrobili, i nie nam samym, ale komuś tam kiedyś: Niemcy, Rosjanie, Prusacy, Austriacy, Szwedzi, Tatarzy, Turcy, Czesi, Litwini, Ukraińcy i wszystkim po kolei.

  Tam gdzie giną ludzie i próbują się oswobodzić, należy ich wspierać, choćby gestem. Ta rebelia o której piszecie, jest popierana przez cały świat (no może oprócz „sowietów”). Nawet najwięksi wrogowie w polskim sejmie się bratają.

  Dlatego uważam, że Horyniec też powinien mieć gest. To nic nie kosztuje, a daje coś niezwykle cennego. Powiem nawet więcej, to jest dobry czas, by się zjednoczyć, jako lokalne społeczeństwo. – co do zamiany w polityczno społeczny portalik, to powiem wprost: Myślałem wczoraj, czy pisać o sytuacji na Ukrainie długo, doskonale wiedziałem, jakie czekają mnie komentarze, to samo jest na innych portalach, tych większych, tylko w jeszcze gorszy deseń. Podjąłem decyzję, że jednak sprawę poruszę, ale tylko z jednego względu. Chcę zobaczyć to oburzenie i tę niezwykłą jedność w pluciu na Ukraińców, spodziewam się więcej takich komentarzy. I jednoczesne będę miał porównanie zainteresowania mordem w Nowinach, Rudce, Radużu. Już widzę te tłumy patriotów. Narzekać i siedzieć, pluć, siać nienawiść potrafi każdy, ale coś robić w swoim społeczeństwie, uczcić pamięć, szukać porozumienia, budować więzy, to już nieliczni.
  Temat będę drążył aż do zrozumienia.

 7. „Nie interesuje mnie Wołyń.” – i to duży błąd bo to co tam się zaczęło to u nas skończyło.
  „Jakim prawem można obwiniać za wybryki podczas II wojny garstki ludzi” -ta garstka wymordowała kilkaset tysięcy naszych rodaków w pełnym przedziale wiekowym.
  „Ta rebelia o której piszecie, jest popierana przez cały świat” ów cały swiat przysłał tysiące obserwatorów na ostatnie wybory na Ukrainie czyli oglądamy bunt zbrojny przeciwko legalnie i demokratycznie wybranej władzy.
  ” coś robić w swoim społeczeństwie, uczcić pamięć, ” – nie przypominam sobie byś się udzielał przy pomniku na cmentarzu w Radrużu .
  Kończąc jako pamietający doskonale pierwsza Solidarność jetem zniesmaczony użyciem jej loga w tym artykule.

 8. w pańskim wpisie pocieszające jest ostatnie zdanie:”Temat będę drążył aż do zrozumienia” bo oznacza, że może Pan coś zrozumie. Może zamiast zgłębiać temat wyjdzie Pan z tej głębi i dostrzeże coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Może spróbuje Pan zrozumieć co powoduje, że tak łatwo im przychodzi mordowanie – teraz robią to między sobą, ale nie zawsze tak bywało. Tu nie chodzi o nienawiść , ale umiejętność wyciągnięcia wniosków z historii, którą przerabialiśmy ( ja te „wybryki” określam słowem ludobójstwo). Nie obchodzi Pana Bełżec, Zamość i „jakiś Wołyń” . Masakra – sam pan lokuje się w zapyziałym zaścianku. Proszę trochę poczytać, i nie obrażać inaczej myślących.

 9. Nie mam nic przeciwko Ukraińcom. Nawet bardzo mi ich żal. Ale Pana ignorancja poraża.

 10. Słów brakuję (i naucz obsługiwać klawiaturę) .

 11. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 18:31

  „Nie interesuje mnie Wołyń.” – i to duży błąd bo to co tam się zaczęło to u nas skończyło.

  Nadal mnie nie interesuje Wołyń, bo zaczęło się to o wiele wcześniej i u nas się to nie skończyło, i NA DODATEK u nas była całkowicie inna sytuacja. To historia, przeszłość, inne warunki. Teraz mamy inną rzeczywistość.

  „Jakim prawem można obwiniać za wybryki podczas II wojny garstki ludzi” -ta garstka wymordowała kilkaset tysięcy naszych rodaków w pełnym przedziale wiekowym.

  Niestety, nadal jest to garstka, a nie wszyscy Ukraińcy, jak wiemy z rąk tej garstki ginęły też tysiące Ukraińców. Nie można projektować Wołynia na obecny naród Ukraiński, to paranoja.

  „Ta rebelia o której piszecie, jest popierana przez cały świat” ów cały świat przysłał tysiące obserwatorów na ostatnie wybory na Ukrainie czyli oglądamy bunt zbrojny przeciwko legalnie i demokratycznie wybranej władzy.

  Wybory były legalne, tylko że w ciągu kilku lat ta władza zdjęła skórę owcy i okazała się wilkiem. Każda władza, która ma krew na rękach, jest już tylko grupą przestępczą.

  ” coś robić w swoim społeczeństwie, uczcić pamięć, ” – nie przypominam sobie byś się udzielał przy pomniku na cmentarzu w Radrużu .

  Moja działalność zaczęła się po tym wydarzeniu w Radrużu, ja jestem Teraz. Z tego co pamiętam, to była akcja prywatnej osoby, której chwała za dążenie do celu. Mnie nie interesuje stawianie pomników, ważniejsze jest o tym mówić w społeczeństwie, bo społeczeństwo kształtuje rzeczywistość, gdzie Pani Jadwiga zamiast dostawać baty, bo miała odwagę wdepnąć na teren tabu w Radrużu, otrzymałaby szeroką pomoc w swoim działaniu, zarówno od władz, jak i społeczeństwa. Zobaczymy jak będzie z powstańcami styczniowymi. Jedną osobę związaną z powstaniem znalazłem na cmentarzu w Horyńcu, druga być może tam jest, ale krzyż pewnie się zawalił.

  Kończąc jako pamietający doskonale pierwsza Solidarność jetem zniesmaczony użyciem jej loga w tym artykule.

  Jaki kraj taka Solidarność… My byliśmy, z zaznaczeniem BYLIŚMY bardziej zjednoczeni i solidarni, teraz jesteśmy podzieleni jak dżdżownica na segmenty i na dodatek zaczynamy sobie szukać wrogów.

 12. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 18:45

  Masakra – sam pan lokuje się w zapyziałym zaścianku. Proszę trochę poczytać, i nie obrażać inaczej myślących.

  Doskonale wiem, że gram na wybitnie czułej strunie Wołynia, ale jej nie zrywam. Znowuż powtórzę, że patrzenie na Ukraińców, jako naród pod pryzmatem tego miejsca jest nieadekwatne do zdrowej rzeczywistości.
  Ktokolwiek ma w rodzinie osobę, która zginęła z rąk UPA, powinien zrozumieć, że ktoś, kto takiego czegoś w rodzinie nie ma, ma drastycznie inne spojrzenie na Ukraińców. Podczas gdy my tu piszemy i czytamy o zdziczałych zabijających się na wzajem Ukraińcach, to rząd zwiera siły i transportuje coraz więcej „płatnych dresiarzy”, którzy udają chuliganów i taki widok wam rysują, jednocześnie używając milicji do pacyfikowania swoich obywateli.

 13. Tego Pana nie widziałem też na uroczystościach ku czci pomordowanym przez bandy UPA w Nowinach a bywam więc jakie to zainteresowanie? Może nie z tej strony co trzeba?

 14. Wspomóc to możesz według siebie kogo chcesz i jak chcesz, ale nie wypowiadaj się za wszystkich bo nie masz takiego prawa! Odsyłam do lektury: http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zbrodnie-oun-upa/

 15. Z każda chwilą słabnie niestety moja nadzieja, że Pan zrozumie o czym pisze i myśli 100% pańskich dzisiejszych rozmówców. Jeszcze raz spróbuję: Na Ukrainie trwają krwawe zamieszki, sprowokowane i podsycane najprawdopodobniej z zewnątrz. Są to walki między Ukraińcami, więc sprawa wewnętrzna tego kraju. Mnie i moim przedmówcom nie podoba się pańskie utożsamianie się z jedna ze stron, która przypadkiem chyba jest kontynuatorem organizacji nacjonalistycznych OUN-UPA. Organizacja ta zamordowała kilkaset tysięcy Polaków i my mieszkający na pograniczu mamy pełne prawo do obawy, że historia może się powtórzyć. I na zakończenie: stare przysłowie mówi: jak Ci trzy osoby mówią, że sie mylisz to zastanów się czy masz rację.

 16. od pomnika stiacha (Werchrata) w odległości około 2 km stoi dom z napisem my tu Ukrainy na budujemy Ukraina tutaj jest. Pozwolę sobie tego nie komentować…

 17. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 20:10

  Proponuję zresetować umysł, i od nowa:

  Wsadzanie mi popieranie nacjonalistów to jakaś paranoja. Jeżeli tak jest, to samo popiera Kaczyński i cały parlament Polski.

  Matko Boska i wszyscy święci ! Artykuł jest o Solidarności z walczącymi Ukraińcami z sowieckim jarzmem – a nie o jakiś upakach, Smoleńsku. Wytykanie mi, że nie jestem na każdych uroczystościach też nie jest na miejscu. Te uroczystości to tak na prawdę żałobne uroczystości dla rodzin pomordowanych, i rodziny te pomniki postawiły (nie wiem jak to wyglądało w Radrużu z tymi rodzinami). Będąc w Nowinach czułem się jak intruz na pogrzebie obcego człowieka.

  Jak można krytykować solidaryzowanie się?

 18. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 20:15

  Pałac kultury w Warszawie podświetlony w kolor flagi Ukraińskiej W ramach gestu solidarności z Ukrainą

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,palac-kultury-w-barwach-ukrainy-do-odwolania,114314.html

  Przełamcie impas nienawiści spowodowanej historią.

 19. rudnianski most

  20 lutego 2014 at 20:36

  Sam się zresetuj bo jest ci to bardzo potrzebne. Pogrążasz się pisząc, że Wołyń cię nie interesuje jednocześnie próbujesz wciskać, że wiesz o co chodzi. Od dzisiaj nie czytam tych glupot bo poza informacjami sportowymi nie widzę tu obiektywnych informacji tylko dyrdymały.

 20. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 20:39

  Wołyń mnie nie obchodzi, bo TO NIE JEST ARTYKUŁ O WOŁYNIU – tylko o geście i solidaryzowaniu, to dwie odmienne rzeczy w czasoprzestrzeni i znaczeniu. O Wołyniu możemy sobie pogadać w innym miejscu.

 21. Nikt tu nie epatuje nienawiści. Osobiście wspieram i podziwiam walkę narodu ukraińskiego z dyktaturą oligarchów. Ale Pana ignorancja powala. Chyba że to nie ignorancja.

 22. „walczącymi Ukraińcami z sowieckim jarzmem” – człowieku jacy sowieci jakie jarzmo walczą z własną demokratycznie wybraną władzą , której min.zarzucają , że odcina sie od UPA i Bandery.
  ” Te uroczystości to tak na prawdę żałobne uroczystości dla rodzin pomordowanych, i rodziny te pomniki postawiły ” -teraz wiem , że nigdy na takich uroczystościach nie byłeś bo nie masz o nich szczątkowej nawet wiedzy.
  Mógłbym jeszcze wiele pisac ale w moim mniemaniu temat wyczerpała pani Ewa na koniec życze wszystkim byśmy za San nie musieli się udawać jak nasi dziadkowie

 23. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 20:49

  nie rozumiem o co chodzi z tą ignorancją, cały czas niektórym staram się uzmysłowić, że tutaj nie jest miejsce na rozprawę o UPA i Wołyniu, tylko o Solidarności.

  Szef Polskiego Rządu apeluje:

  […] aby w piątek o godz. 20 w oknach polskich domów zapłonęły świeczki jako symbol solidarności z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie.

  Chętnie to zrobię, a Wy?

 24. W tym miejscu kończę. Szkoda czasu na takie dyskusje.

 25. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 20:59

  Nie tylko byłem, ale na jednej z takich uroczystości nawet nagrałem elementy, jako że przypuszczam, żeś waść horyniecki nie był na takich uroczystościach, tylko blefujesz, to taki element, który dokładnie mówi, o co mi też tutaj chodzi :

  https://www.youtube.com/watch?v=DpSACyv6OfE

  Dla mnie ruskie to sowiety, z takim podejściem. Ich najnowszy pomysł, to podzielić Ukrainę, oni włączają w Rosję wschodnią część, a Zachodnia okrojona ze wszystkiego niech sobie istnieje.

 26. Akcja 1: Pomarańczowa Rewolucja mocno popierana przez nas POLAKÓW i nasz rząd. Wynik: Juszczenko prezydentem Ukrainy i jego jedno z większych „osiągnięć” – nadanie tytułu bohatera narodowego Stefanowi Banderze (kto to był wiadomo). Akcja 2: kolejne wybory, wynik: prezydentem Janukowycz, który ten tytuł Banderze odebrał za co być moze teraz m in dostaje baty. To się cały czas dzieje i obecni banderowcy odziedziczyli żądania do naszych terenów po swoich przodkach więc są aktualne. A głodne kawałki z tvn czy odezw premiera to nie na miejscu bo to nie oni tu żyją i wychowują dzieci tylko w warszawce więc im to zwisa i mogą się solidaryzować do woli!

 27. Penie G. tylko potwierdził Pan że jest Pan niereformowalny – idealny tak zwany pożyteczny idiota który raz ustawiony na tor idzie z klapkami jak koń !!!

 28. A co cię tak ta Ukraina martwi, nawet okrojona? Ty nie Polak??

 29. „lol napisał: od pomnika stiacha (Werchrata) w odległości około 2 km stoi dom z napisem my tu Ukrainy na budujemy Ukraina tutaj jest….”
  Poważnie jest coś takiego?! Może jakieś foto bo trudno w to uwierzyć! Pan OR BAD na pewno ma, bo on wszędzie jest to wszystko ma. Proszę o wrzut.

 30. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 22:02

  Zmartwieniem powinny być imperialne plany Rosji Obserwatorze. Widzę też, że zaczynasz szukać duchów. Od razu cię zmartwię, moje dalsze korzenie są na Mazowszu.

  On – pożyteczny idiota musi być przez kogoś wykorzystywany i być na sznurku, a ja po prostu jestem emocjonalny i empatyczny dla innych ludzi. Nie wyszukuję przy okazji haków.

  Anonim – 1) Ponieważ Juszczenko przekombinował, to został zwalony. 2) Ponieważ Janukowycz przekombinował, to go chcą też zwalić. A że tam się mendy coraz mocniej trzymają i protestujących zaczęli bić i zabijać, to dochodzi do tragicznych wydarzeń. Tam giną ludzie, którzy walczą o swoje państwo.

  Pomnik Stiaha mam, przed rozwaleniem tablicy i po, ale to kwestia na lato, kiedy będę się zajmował mordami UPA na naszej ziemi. Mam zamiar też wnioskować o ich usunięcie. Bo do tej pory jakoś nikt się tym nie zajmował. To dziwne, bo widzę tutaj ogrom „patriotów” i działaczy. W lecie chcę się tym zająć, bo będzie głośno o tym z powodów rocznic, w mediach i w ogóle, teraz to rzucanie grochem o ścianę.

 31. Nie o pomnik stiacha raczej chodzi. Z czytaniem ze zrozumieniem też u was nietego?

 32. „Ciekawy” przejedź się do miejscowości Mrzygłody i na końcu wioski zjandziesz „ciekawy” budynek z „ciekawymi” napisami pozdrawiam i ewentualnie podziel się swoją opinią na ten temat. A do Pana G. to proponuję również wybrać się w te okolice a nie tylko w drodze do pracy zdęcia pstrykać i krytykować. Może to Panu troszkę zmieni spojrzenie na tą całą historię z naszymi sąsiadami. A w dodatku to proszę udać sięPAnie G. do m. Radruż i popytać mieszkańców jak to jest co roku z przyjazdem naszych sąsiadów na ichnie rocznice przy tamtejszym cmentarzu i tzw. „panoszenie” się po m.Radruż jak po swoim. Może wówczas znajdzie Pan troszkę obiektywizmu w stosunkach polsko-ukraińskich. Uprzedzam Pana – nie jestem antyukraińskim bywatelem RP.

 33. Tu chodzi o to,że tyśące naszych rodaków ginęło tylko z rąk tych którzy teraz wprowadzają anarchie banderowskich bandytów, oni ginęli tylko dlatego, że byli Polakami poświęcili dla swojej ojczyzny życie i nie ważne czy zostało ono odebrane na wołyniu czy na ziemi horynieckiej, ważne jest to, że mordowali oni naszych rodaków w bestialski sposób z tym samym wypowiadanych hasłem co teraz wykrzykują na protestach. I z kim chce się Pan bratać z władzami, które nie są w stanie opanować nazistowskich ugrupowań czy może z przywódcami tych ruchów? Zresztą jak dla mnie to możesz sobie chodzić cały rok z ukraińską flagą tylko nie umieszczają tam napisu „Solidarność” i nie wypowiadj się w imieniu całego społeczeństwa Horyńca, bo nie masz takiego prawa. Ja również nigdy nie widziałem cię na żadnych uroczystościach upamiętniających zbrodnie UPA. Ja byłem na nie jednych i nigdy nie miałem takiego odczucia, wręcz przeciwne.

 34. Grzegorz

  20 lutego 2014 at 23:41

  Panie Miejscowy, zapewniam cię, że znam tamte okolice lepiej niż Pan, także pod względem historycznym, szczególnie w okresie 1939 – 1947 – a pstrykam Horyniec teraz, bo do tej pory głównie pstrykałem Roztocze. W Radrużu bywam kilka razy w miesiącu ( nie licząc zimy), znam ekscesy łysych. Ta klika, nie jest w stanie zabarwić mi obrazu Ukrainy, jak Polski ONR, czy NOP, obrazu Polski. Rewolta na Ukrainie nie jest dziełem czerwono czarnych, ich tylko można tam spotkać w tłumie, bardzo dziwne, a nawet podejrzane było by, gdyby ich tam nie było. To tak jak na marszu 11 listopada nie było by NOP i ONR, ale są oni garstką na tym marszu.

  Tutaj też muszę użyć mocnych słów o niebieskiej fladze Solidarności, najpierw geniuszu zaglądnij na OFICJALNĄ stronę NSZZ Solidarność, a potem zabieraj głos: http://www.solidarnosc.org.pl/

  Nie zabierać głosu w imieniu Horyńca? Masz rację, wstydzę się tego, nie wiedziałem, że jest tu tylu ludzi, którzy na masową śmierć i walkę o wolność, odpowiadają, że 45 455 065 milionów Ukraińców jest winnych Wołynia, oraz zamieszki w Radrużu. Nadal mogę zadać pytanie, co to ma wspólnego z solidarnością ze zwykłym człowiekiem, walczącym o wolność, gdzieś w Kijowie, który dokładnie nie wie nawet gdzie leży Wołyń?

  Poza tym, proszę pochopnie nie określać takich cech jak niepokorność i odwaga, jako niereformowalność i zadufanie. Horyniec pomieści nas wszystkich i na pewno ostre odmienne zdania sprawią, że nie będzie nudno i nie pozwolimy sobie na żadnych Janukowyczów w Horyńcu, bo ich zjemy jak nie na obiad, to na kolację.

 35. A ja nie wieszałem, ze redaktor na masowe mordy Polaków na Wołyniu mówi, że nic go to nie obchodzi. To co się dzieje na Ukrainie już dawno wymknęło się spod kontroli samym organizatorom protestów. Warto chyba wspomnieć też o antymajdanie nie?
  http://www.polskatimes.pl/artykul/3314548,protesty-w-kijowie-antymajdan-ludzie-z-zachodu-ukrainy-chca-wojny-kiedys-wyrzynali-polakow,id,t.html?cookie=1

 36. (panie) g proponuję zmienić to logo z Horyniec,nie dawno słyszałem takie powiedzenie że idiota to jest okoliczność łagodząca.Wstyd

 37. Można nie popierać polityki, ani ideologii, spierać się, jaki rodzaj śmierci sprawia, że coś ma się stać religią.
  Ale w obliczu śmierci ludzi na naszych oczach, wypadało by ugryźć się w język i wznieść ponad podziały. Czysto ludzki odruch solidarności – gdzie władza ma obywatela za ścierwo do odstrzału, bo mają czelność protestować.

 38. Tych ludzi buntuje unia europejska a oni omamieni europejską propagandą twierdzą, że rzeczywiście gdy dołączą do unii to status ich życia natychmiast się polepszy. Niestety wystarczy popatrzeć na Polskę i to, ze z roku na rok coraz ciężej związać koniec z końcem. I jak myślicie że dla nich polska będzie głównym centrum migracji to się grubo mylicie.

 39. „Panie Miejscowy, zapewniam cię, że znam tamte okolice lepiej niż Pan, także pod względem historycznym, szczególnie w okresie 1939 – 1947 – a pstrykam Horyniec teraz, bo do tej pory głównie pstrykałem Roztocze. ” – Panie G. skoro znałbyś tak dobrze te okolice jak piszesz to wiedziałbyś, że teren Mrzygłód i okolic to też Roztocze, a nie tylko jak w twoim przekonaniu Horyniec. Wie o tym przeciętny mieszkaniec a widzę, że PAn „wie że gdzieś dzwoni ale nie wie w któym kościele”. Pozdrawiam.

 40. Panie G. jeśli chcesz się solidaryzować to się solidaryzuj, na fladze ukraińskiej napisz, np. solidarni z majdanem, czy cos podobnego , a nie pisz w imieniu całego Horyńca, bo jak już na wstępie napisano, nikt nie dał tobie prawa do pisania w naszym imieniu. Każdy ma swoje zdanie i ok, ale nie wypowiadaj sięza kogoś skoro nie znasz jego zdania na ten temat. Ja np. nie życzę sobie abyś zabierał głos w moim imieniu. Zrób osobno jakąś księgę wpisów lub kondolencyjną, gdzie każdy z osobna będzie mógł się wpisać i wówczas i wilk syty i owca cała. pozdro.

 41. Panie Grzegorzu wielokrotnie Pan pokazał, że się bardzo myli. Krasomówstwo, którym się Pan chełpi, nie ma nic wspólnego z logicznym myśleniem. Moja rada jest bardzo prosta :
  – jeśli już Pan musi coś pisać to proszę przekazywać fakty ( bez głupich komentarzy)

 42. Anonim – Dla mnie Horyniec i Roztocze to dwie różne rzeczy, bowiem Horyniec leży na Płaskowyżu Tarnogrodzkim w Kotlinie Sandomierskiej, a Roztocze to pasmo wzniesień, mające swoją linię od okolic Radruża, Dziewięcierza, Nowin, Brusna itd. Kiedyś specjalnie nawet szukałem dosłownej linii granicznej geograficznej, Jest to widoczne niemal gołym okiem w terenie.

  Pani Jolu – sądzę że w artykule są fakty, czy opinia, natomiast umawiamy się, że komentarze są od tego, by dawać upust interpretacji, nawet mi. Szanuję zdanie innych, ale swoje też mam. Stąd spieramy się… i zasadniczo odpuszczam, będzie tylko flaga Solidarności (której sam nie namalowałem tylko zaczerpnąłem ze strony oficjalnej NSZZ SOLIDARNOŚĆ – http://www.solidarnosc.org.pl/

 43. Ale Horyniec dostałeś sam bez zapoznania się z opinią społeczną, zachowałeś się jakby to była twoja własność.

 44. Grzegorz jest takie stare powiedzenie: „mów co uważasz ale uważaj co mówisz” – zapomniałeś??

 45. Wiekszosc wpisow przekonuje mnie tylko w twierdzeniu ze w horyncu mieszkaja zadufani w sobie bufoni ktorzy mysla tylko o koncu wlasnego nosa, zgnijecie w tym zascianku jak wasze pegerowskie eldorado…

 46. Grzegorz

  21 lutego 2014 at 18:53

  Z opinią społeczną się zapoznałem

 47. Coś chyba słabo nie sądzisz? Zresztą kończę już tą dyskusję ja powiedziałem już jasno co o tym myślę.

 48. Co za zacofanie… Ukraińcy to naród taki jak każdy inny, a patrzenie na nich TYLKO pod pryzmatem UPA i innych grup bandyckich jest po prostu… zacofaniem i tyle.

 49. Sam jesteś zacofany!Nie zdajesz sobie sprawy jakie poglądy potrafią wygłaszać Ci twoi bracia Ukraińcy na temat Lachów to byś zmienił zdanie. Obyś nie doczekał chwili gdy trochę urosną w siłę i przyjdą do nas po „swoje”.Chyba że ty przyjdziesz nimi i …

 50. No, ale proszę… każdy Ukrainiec? Może jeszcze każdy Niemiec to zwolennik Hitlera i nazista? Na Ukrainie są też zwykli ludzie, którzy pragną normalnego życia tak samo jak każdy Polak chce normalnie żyć w Polsce zamiast tułać sie poza granicami własnego państwa.

 51. Powyższy komentarz i jemu podobne wygląda jak szkoleniowe przykłady wprowadzania tzw. szumu informacyjnego. Podejrzewam, że autorzy nawet nie są tego świadomi

 52. Zdania muszą być podzielone – z jednej strony emanuje historia i drastyczny przykład Wołynia, co jest przez przeciwników wykorzystywane emocjonalnie, a z drugiej strony oligarchia, której my Polacy nie znamy. My nie wiemy co to złoty sedes, kolekcje łodzi, prywatne pole golfowe, strusie hodowane tylko po to, by je zjeść, jak tylko taka zachcianka najdzie owego oligarchę (prezia) – oczywiście to wszystko za pieniądze obywateli. U nas oburzenie wywołuje tani złoty zegarek na ręku polityka, ale już na Ukrainie jak prezydent kupuje z budżetu wieszak na ubrania za 20 tys zł, to jakie to ma znaczenie? To tylko bardzo dobra roczna pensja jednego obywatela… do tego setki pomników Lenina 😀 które dopiero teraz są zwalane. Mam nadzieję, że Kliczko obejmie władzę, on jest najbardziej „poprawny politycznie” z obecnych polityków Ukrainy, poza tym zna realia polityki europejskiej, nie to co Tymoszenko, Juszczenko, Janukowycz itp, o zapędach dyktatorskich. Mam nadzieję, że blok Tymoszenko padnie, nie tylko ze względu na robienie z Bandery herosa, ale też bufonadę. Trwanie u władzy Janukowycza, czy powrót „pomarańczowych” – to to samo. Szacunek dla Polaków na Ukrainie, fundamentalne: gestu ku pojednaniu, wiadomo z czym związane, sprawią, że tak jednostronne postrzeganie Ukraińców powoli ulegnie zmianie, jak zatarciu uległ już o wiele paskudniejszy naród w Polskiej pamięci, jak Tatarzy. Nacjonaliści Ukraińcy przy tym Tatarskim robactwie to pikuś. Ale zapewne niewielu zgłębia historię, i nie wie jak Tatarów ugryźć i… tak właściwie kim są Tatarzy? Prawda ;)? A to teraz nienawidzi Niemców? Przecież to oni formowali SS Galizien i faktycznie uzbroili i przeszkolili trzon UPA.

 53. Ukraina jest krajem ogromnym tam potrzeba przywódcy z prawdziwego zdarzenia, który nie doprowadzi do rozłamu kogoś wyjątkowego, mogącego zjednoczyć społeczeństwo, ją przynajmniej nie widzę w tej roli Kliczki. Poza tym obecni Polscy politycy nie żyją wcale w gorszych warunkach.

 54. Grzegorz

  24 lutego 2014 at 00:37

  Prawdziwi przywódcy rodzą się raz na jedno pokolenie, przynajmniej w Polsce, obecnie mamy chyba taki mały okres przejściowy i ktoś wyrasta. Ale na Ukrainie to chyba raz na 500 lat taki przywódca wyrasta. Włodzimierz I Wielki tysiąc lat temu i Chmielnicki koło 500 lat temu, więc przypuszczam że gdzieś na Ukrainie dopiero się urodził nowy przywódca, w nowych warunkach, bez komunizmu, bez patrzenia na pomnik Lenina, może za kilkadziesiąt lat ktoś mocny i mądry się pojawi. Pozostaje Ukraińcom Kliczko

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑