Mieszkańcy Werchraty w szoku!

Wieloletni dyrektor szkoły w Werchracie, Grzegorz Chmielowiec złożył zaświadczenie, że był współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa. Poniżej urywek listy do rady Powiatu, jaki można zobaczyć w centrum Horyńca w ogłoszeniach wyborczych.

Grzegorz Chmielowiec był cztery lata temu o włos od dostania się do rady powiatu w Lubaczowie. Udało mu się zebrać aż ponad trzysta głosów! Czy teraz wyborcy znowu zaufają Grzegorzowi Chmielowcowi?

W takim obrocie spraw liderem listy PSLu staje się „najpopularniejszy” w Gminie Horyniec Edward Rogala. Przypominamy, że cztery lata temu lista PSLu wyniosła dwóch kandydatów do powiatu, byli to Wróbel Dorota z Rudy Różanieckiej i Wróbel Zbigniew ze Starego Lublińca. Okolice Cieszanowa na pewno znów wybiorą swoich, Edward Rogala musi mocno zaatakować, ma  szanse na dostanie się do rady. Z drugiej strony pojawił się też mocny kandydat, Marek Wiśniewski, jego siłą będą nie tylko głosy z Horyńca, gminy w której mieszka, ale też znany jest bardzo w gminie Cieszanów i gminie Narol a także interaktywna kampania, o której wkrótce więcej szczegółów. Są też inni mający przebicie kandydaci, Ryszard Lewientowicz myśli o zdublowaniu mandatu z fotelem wójta, oraz jedynka SLD Bogusław Kamiński. Inni kandydaci w ogóle się nie promują, albo są na dołach listy, które nie pozwalają zazwyczaj osiągnąć dobrego wyniku.

21 odpowiedzi do “Mieszkańcy Werchraty w szoku!”

 1. „W takim obrocie spraw liderem listy PSLu staje się NAJPOPULARNIEJSZYM(????) w Gminie Horyniec Edward Rogala”. Ciekawe od kiedy tak jest? I widać, że strona sugerowac ma TYLKO jednego kandydata i niby tylko jeden poważny kontrkandydat – to chyba jakieś żarty!! pfff…

 2. a myślisz że kto jest popularniejszy w gminie horyniec?? Pan Gimlewicz?? wolne żarty … reszta nie obejmuje ludzi z naszej gminy wiec chyba rozsądne jest stwierdzenie autora posta że najpopularniejszy…

 3. Tutaj już nie chodzi co zrobił a czego nie, tylko żeby ktoś w ogóle był w radzie powiatu, teraz nie mamy nikogo, bo głosy się rozpierzchły po dziesięciu innych.

  Chcąc nie chcąc, Edward Rogala jest znany w całej gminie, a ludzie nie głosują na kogoś, o kim nawet nie słyszeli i nie wiedzą kim jest.

  Mimo wszystko najwięcej głosów zyskają ci czterej kandydaci, tylko nie wiadomo w jakiej kolejności. Biorąc pod uwagę kampanię promocyjną, Kamiński nie robi na razie nic wielkiego, Lewientowicz bardziej jest kojarzony z kandydaturą na wójta, postanowił startować do rady powiatu, ale może podzielić los Ryszarda Urbana, który cztery lata temu także startował do fotela wójta i radnego, zdobywając TYLKO koło 100 głosów, ale co dziwne, wygrał wybory na wójta! Jak tu nie faworyzować dwóch innych kandydatów? To czysto logiczne podejście, a nie manipulacyjne.

 4. popieram zdecydowanie stwierdzenie, że jak zwykle w naszej gminie głosy się rozejdą po kandydatach i nikt nie wyjdzie, może rozliczanie jest teraz nie na miejsu ( sorty za wczesniejszy post), ale trzeba glosowac jedynie na kandydatów z naszej gminy tak by wyszli i reprezentowali naszą społecznośc na tle poawiatu, tak zeby mieli odwage odezwac sie i postawic sprawe jasno na sesji rady powiatu. Nie wierze w to że są osoby, które nie znaja postaci z naszej gminy i którzy ciągle starają sie i dbaja nie bedąc w głównych władzach gminy o dobro Horyńca i okolic. Chociaż to może i tak nie ma sensu, bo teraz jest za późno.:)

 5. Na którego z poniższych kandydatów zagłosujecie? To ci mniej znani, a jeszcze wszystkich jest razem 15 !!!!!!!

  I pytanie – który się dostanie? Czy będzie jeden z dziesięciu?

  Bijowski Bogusław 52 Horyniec-Zdrój
  Gimlewicz Witold Andrzej 53 Podemszczyzna
  Dukacz Witold Roman 44 Horyniec-Zdrój
  Łuczyszyn Maciej Antoni 48 Horyniec-Zdrój
  Urban Zdzisław 55 Horyniec-Zdrój
  Zagrodzki Zbigniew Władysław 44 Horyniec-Zdrój
  Zaremba Ignacy 52 Horyniec-Zdrój
  Jóźwik-Przednowek Barbara 39 Horyniec-Zdrój
  Mogiła Bohdan 56 Horyniec-Zdrój
  Staroń Sebastian 28 Werchrata

  Teraz piątka bardziej znana:

  Chmielowiec Grzegorz Łucjan 48 Werchrata – czy znowu zaufają mu wyborcy z takim bagażem?

  Kamiński Bogusław 54 Horyniec-Zdrój – czy jest na tyle znany w gminie, by zebrać odpowiednią ilość głosów?

  Lewientowicz Ryszard 46 Horyniec-Zdrój – czy nie podzieli losu poprzedniego wójta startującego do rady?

  Wiśniewski Marek 52 Świdnica – kojarzony przez dużą ilość mieszkańców gminy – dodatkowo intensyfikuje swoją kampanię informacyjną.

  Rogala Edward 64 Horyniec-Zdrój – kojarzony niemal przez każdego mieszkańca gminy – na razie nie intensyfikuje swojej kampanii promocyjnej.

 6. Widzę , że „Grzegorz ” wyrażnie faworyzuje Wiśniewskiego /czyli siebie ??!!!/ poglądy tych panów , a nawet całe zwroty wypisywane przez obu znacznie się pokrywają, Ale niech pan G zauważy ,ze jego faworyt mógłby napisac o sobie ,że nieźle „potrafi ************” ********* WSZ Jarosław/ i*********************** / i to dobrowolnie bez żadnego przymusu/. Potrafił nawet wygryźć swego pryncypała / patrz historia Cieszanowa/
  A… panie Grzegorzu Polska pisze sie przez wielkie „P”

  ((admin- broniś, zmiłuj się, za to, że na mojej stronie są takie rzeczy, mogą mnie wsadzić, albo w ostateczności nieźle skopać, muszę takie rzeczy moderować, bo poczuje się ktoś obrażony, a ja nikogo obrażać nie chcę))

 7. Nie za bardzo rozumiem sformułowanie: „”wyrażnie faworyzuje Wiśniewskiego /czyli siebie ??!!!/””

  w bocznym panelu jest mój mail i gg, proszę o kontakt, możemy luźno pogadać, bardzo interesują mnie odmienne spojrzenia.

  Dlaczego na przykład Wiśniewskiego jest dużo?

  Główną przyczyną jest to, że on jest po prostu bardzo aktywny promocyjnie, to samo Serkis, czy Lewientowicz. Gdybym miał więcej czasu, było by więcej o nich, bo dużo działają. Ponieważ strona jest prowadzona społecznie, nie mam środków ani czasu na to, by za każdym jeździć wszędzie i każdego pytać, co zamierza.

  Kandydaci na wójta wyglądają tak:
  – ze Stasickim nie mogę się jakoś skontaktować, on sam też o to nie zabiega
  – Urban się raz ze mną skontaktował, aż dostałem palpitacji serca niemal, stąd postanowiłem zrobić zakładkę o nazwie: ©
  – Serkis ma bardzo aktywną kampanię, takich się lubi po prostu, dają tematy do pisania.
  – Lewientowicz ma kampanię innego rodzaju, też jest o czym pisać jak widać.

  Kandydaci na radnych to już inna kwestia, tutaj rozszerzenie tego tematu: http://horyniec.info/radni/

  Zasadniczo tylko Lewientowicz robi sobie promocję na radnego, jednocześnie ze spotkaniami wyborczymi na wójta.
  Drugą osobą, która korzysta z większej ilości kanałów promocyjnych jest Marek Wiśniewski i co ważniejsze, ma szanse duże się dostać.
  Zobacz ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=j7I7L9i-OwY

  Na gwałt trzeba nam radnego, bo bez radnego znów będzie posucha w Horyńcu. Robią we własne gniazdo ci, co głosują na ludzi spoza Horyńca i na tych co nie mają szans. Życie prywatne mnie nie interesuje. Jeszcze nikt życiem prywatnym drogi dla społeczności gminy nie zrobił.

  (dziękuję za dostrzeżenie błędu w tekście 😉

 8. A mnie ta infromacja nie dziwi! Zdecydowana większośc nauczycieli i pracownikow oświaty (zwłaszcza starsze pokolenie) to ludzi związani z nomenklaturą partyjną, a nawet wprost z ludźmi komuny. Przeciez ten cały ZNP to twór komunistyczny i powinien byc jak najszybciej zlikwidowany. Nauczyciele – niby elita, wyksztalceni itd. – a trącący starym duchem i o mentalności komunistycznej.

 9. popieram zdecydowanie Grzegorza, gdyż obecnie brak radnego z Horyńca to kolejny duży krok wstecz dla całej gminy Horyniec, dlatego należy poprzeć kandydata, który ma szanse zzebrac najwięcej głosów, choć wytypowanie bedzie trudne; przepraszam, że tak wtrącam się, alę może należało zrobić także internetowe głosowanie na radnych, było by po prostu troche łatwiej dla społeczeństwa, choć to aż 15 kandydatów..

 10. ZNP 🙂 Co najmniej 2 kandydatów (nie takich znowu starych), aktywnie działało lub jeszcze działa w tej organizacji.

 11. broniś… czy to że piszesz pod newsem dotyczącym kandydata na Ch o kandydacie na W oznacza że jesteś Ch? wielkie litery w nazwisku na Ch. tylko ze względu na zasady pisowni bo kto był kapusiem, jednocześnie pełniąc funkcje publiczne, jest bezczelnym, aroganckim i CIĄGLE zdrajcą

 12. tutejszy nie tak ostro ..bo żeby swierdzic,że ktoś był kapusiem albo może ofiara systemu trzeba zajrzeć w akta ipn a za takie hasła jak zakrawaja na nienawiść do tego tam Ch

 13. do tutejszego .. zonk nie jestem Ch ani z Ch ani za Ch nie znosze tylko jak ktoś na chama i po trupach załatwia swoje sprawy

 14. dajcie spokój nikt, nikogo do bycia … nie zmuszal, to byla decyzja dobrowolna, a system swoja drogą, ale nikogo nie zmuszano!!

 15. Ręce opadają jak się to wszystko czyta. wyborco trzeba znać realia stanu wojennego i spsoby działania sb wtedy oraz ustawę lustracyjną a choćby tylko formularz lustracyjny .żeby w sposób merytoryczny brać się za dyskusję na takie tematy taki wpis na liście może znaczyć dużo ale równie dobrze tylko to że ktoś pod presją lub nie podpisał zgode na współpracę z sb, której tak na dobą sprawę mogło potem nie być

 16. WYBORCA – komentarz musiał być także zablokowany, po informacje zapraszam mailowo 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.