horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Podziękowania dla wójta

Bardzo dziękuję za zainteresowanie władz tematem chodnika i śmieci w okolicy parku. To bardzo ważna sprawa, która otwiera też zagadnienie wszystkich chodników w Horyńcu, a także kwestii zaśmiecenia w centrum.

Odwzajemnić należy też podziękowania na Sesji Rady Gminy od wójta, za tworzenie otoczki internetowej związanej z Biesiadą Teatralną. Przyjeżdżający z całego kraju aktorzy są zachwyceni horyniecką peryferyjnością, ale jednocześnie szukają jakichś śladów w sieci i mediach o Biesiadzie. www.biesiada.horyniec.info i coraz popularniejszy fanpage fb społeczności Biesiady – po części spełnia te oczekiwania. Nasi goście szukają opinii, wrażeń z Biesiady od społeczeństwa lokalnego. W przyszłości mam nadzieję jeszcze lepiej rozwinąć ten aspekt.

Na koniec podsumowanie śmieciowe. Przynajmniej ta wiosna powinna w Horyńcu upłynąć pod pryzmatem śmieci. Jest okazja, by zająć się problemem nie tylko opłat, które budzą duże kontrowersje i organy władzy powinny albo jasno wytłumaczyć społeczeństwu horynieckiemu, nawet słyszane na sesji zarzuty, ale też Horyńcem, który w różnych zakamarkach jest zaśmiecony. W zimie śnieg, a potem zieleń zasłania meliny, czy zaśmiecone zakrzaczone miejsca na uboczu. Warto przy okazji rewitalizacji parku, zająć się innymi miejscami w Horyńcu, które zasadniczo wymagają tylko odkrzaczenia i wysprzątania. (tekst przesłany do Wójta Gminy Horyniec)

smieti

To chyba pierwszy raz na tej stronie tego typu wpis, związany z podziękowaniami. Jako że komentujący powinni być raczej opozycyjni do władzy, stąd nie mamy przy każdej okazji zachwytu pracą naszej placówki gminnej. Nawet w sąsiedniej gminie lubaczowskiej, są osoby krytykujące działania wójta. W drugiej sąsiedniej gminie cieszanowskiej, są ludzie którzy zapewne wydrapali by oczy burmistrzowi, mimo że dla nas może on wyglądać jak urzędnik – supermen.

Obywatel widzi władzę samorządową jako realizatorów swojej woli, realizowanej szczególnie przez radnych. Jesteśmy niestety podzieleni na obozy, stąd nam nie wychodzi tworzenie jasnych komunikatów woli. Z drugiej strony mamy taki impas w relacjach wielostronnych, że w obecnej konfiguracji układu władzy w gminie i powiecie jesteśmy straceni i nie osiągniemy wiele. Chyba że nagle wszyscy zaczną współpracować na równych koleżeńskich zasadach… nie to niemożliwe. Pozostaje czekać na wybory.

8 Comments

  1. Podziękowania dla wójta za utrzymanie porządku co jest jego psim obowiązkiem! Ale jaja! To może jeszcze Jankowi L dziekuj za kursy japonką co rano, kwiaty kup. Normalnie szopka!

  2. Proszę nie kombinować, to grzecznościowe postępowanie

  3. Grzegorzu!!!!
    PORASZKA.

  4. Co racja to racja

  5. Phenian by się nie powstydził!

  6. „Mamo chwalą nas!’ A kto? „No, wy mnie, a ja was!’

  7. Grzegorzowi proponuję zrobienie zdjęć w okolicach słynnej kawiarenki, sklepu GS-u nr 3 i 6.tam to dopiero jest porządek

  8. Akurat mam te niezwykłe butelkowe ujęcia, tylko tam raz na pewnie kilka miesięcy troszkę sprzątają.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑