Podziękowania dla wójta

Bardzo dziękuję za zainteresowanie władz tematem chodnika i śmieci w okolicy parku. To bardzo ważna sprawa, która otwiera też zagadnienie wszystkich chodników w Horyńcu, a także kwestii zaśmiecenia w centrum.

Odwzajemnić należy też podziękowania na Sesji Rady Gminy od wójta, za tworzenie otoczki internetowej związanej z Biesiadą Teatralną. Przyjeżdżający z całego kraju aktorzy są zachwyceni horyniecką peryferyjnością, ale jednocześnie szukają jakichś śladów w sieci i mediach o Biesiadzie. www.biesiada.horyniec.info i coraz popularniejszy fanpage fb społeczności Biesiady – po części spełnia te oczekiwania. Nasi goście szukają opinii, wrażeń z Biesiady od społeczeństwa lokalnego. W przyszłości mam nadzieję jeszcze lepiej rozwinąć ten aspekt.

Na koniec podsumowanie śmieciowe. Przynajmniej ta wiosna powinna w Horyńcu upłynąć pod pryzmatem śmieci. Jest okazja, by zająć się problemem nie tylko opłat, które budzą duże kontrowersje i organy władzy powinny albo jasno wytłumaczyć społeczeństwu horynieckiemu, nawet słyszane na sesji zarzuty, ale też Horyńcem, który w różnych zakamarkach jest zaśmiecony. W zimie śnieg, a potem zieleń zasłania meliny, czy zaśmiecone zakrzaczone miejsca na uboczu. Warto przy okazji rewitalizacji parku, zająć się innymi miejscami w Horyńcu, które zasadniczo wymagają tylko odkrzaczenia i wysprzątania. (tekst przesłany do Wójta Gminy Horyniec)

smieti

To chyba pierwszy raz na tej stronie tego typu wpis, związany z podziękowaniami. Jako że komentujący powinni być raczej opozycyjni do władzy, stąd nie mamy przy każdej okazji zachwytu pracą naszej placówki gminnej. Nawet w sąsiedniej gminie lubaczowskiej, są osoby krytykujące działania wójta. W drugiej sąsiedniej gminie cieszanowskiej, są ludzie którzy zapewne wydrapali by oczy burmistrzowi, mimo że dla nas może on wyglądać jak urzędnik – supermen.

Obywatel widzi władzę samorządową jako realizatorów swojej woli, realizowanej szczególnie przez radnych. Jesteśmy niestety podzieleni na obozy, stąd nam nie wychodzi tworzenie jasnych komunikatów woli. Z drugiej strony mamy taki impas w relacjach wielostronnych, że w obecnej konfiguracji układu władzy w gminie i powiecie jesteśmy straceni i nie osiągniemy wiele. Chyba że nagle wszyscy zaczną współpracować na równych koleżeńskich zasadach… nie to niemożliwe. Pozostaje czekać na wybory.

8 odpowiedzi do “Podziękowania dla wójta”

  1. Podziękowania dla wójta za utrzymanie porządku co jest jego psim obowiązkiem! Ale jaja! To może jeszcze Jankowi L dziekuj za kursy japonką co rano, kwiaty kup. Normalnie szopka!

  2. Grzegorzowi proponuję zrobienie zdjęć w okolicach słynnej kawiarenki, sklepu GS-u nr 3 i 6.tam to dopiero jest porządek

  3. Akurat mam te niezwykłe butelkowe ujęcia, tylko tam raz na pewnie kilka miesięcy troszkę sprzątają.

Możliwość komentowania jest wyłączona.