Petycja do Urzędu Gminy związana z chodnikiem i wysypiskami

19 stycznia ukazał się na horyniec.info wpis, który poruszał temat ciągle zapadającego się chodnika na zakręcie za Gliniańcem: Dlaczego chodnik się zapada? Ponieważ ten chodnik jest kwestią wizerunkową dla Horyńca, a także stwarza swoim stanem niebezpieczeństwo, została opracowana petycja do Urzędu Gminy. Po kilku dniach przyszła odpowiedź, lecz ze względu na gorący okres trwania Biesiady Teatralnej, dopiero teraz odgrzewam temat.

Okazuje się, że problemu tego nie da się załatwić bez Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lubaczowie. Stąd Urząd Gminy wystosował odpowiednie pismo.

Petycja zawierała też prośbę o działanie związane z bezpośrednim otoczeniem parku. Bowiem podczas wizji lokalnej związanej ze strumieniami, rurami i odpływami, zaskoczył mnie drastyczny widok. Wokół parku niektórzy zrobili sobie coś w rodzaju dzikich wysypisk. Akurat spadł śnieg i wszystko zasłonił. Nie chodzi o robienie sensacji, ale wyrzucanie za płot, czy w dół skarpy, bo to nie mój teren i są tam krzaki i bagna, dzięki temu nikt nie widzi, to nie jest godne zachowanie.

Ci co mieszkają w bezpośredniej okolicy parku, muszą sobie już uzmysłowić, że w przeciągu roku ich posesje z zacisznego miejsca, staną się centrum miejscowości. Czekamy na wiosenne porządki w Horyńcu.

park sm

To była zapewne pierwsza petycja, dotycząca rzeczywistego problemu społecznego, jaka została wystosowana i opisana publicznie. Nie wykluczam następnych. Bowiem coraz bardziej zaczyna mnie interesować śmierdzący toksyczny dym, powstały ze spalania plastiku, a także pewne zwyczaje parkowania samochodów. Na pewno warto też pójść dalej i pomęczyć powiat.

Jedna odpowiedź do “Petycja do Urzędu Gminy związana z chodnikiem i wysypiskami”

  1. zostal poruszony ciekawy temat związany z paleniem plastiku i jego zapachem.otóż chodząc często chodnikiem prowadzącym do tunelu daje się wyczuć zapach palonej gumy bądz też innego tworzywa ,a nieraz są to kłęby czarnego dymu wydobywające się z warszatu samochodowego znajdującego się nieopodal. możę ktoś z naszych urzędników zainteresowałby się tym tematem

Możliwość komentowania jest wyłączona.