Statystyki czyli oglądalność horyniec.info

Dla zwykłych ludzi, słowo statystyka wydaje się być nudna i od razu uciekają od takich informacji. Tymczasem dla różnych internetowych redakcji portali to esencja egzystencji.

W powiecie kolosem e-informacji jest elubaczow.com. Ten portal w poprzednim roku wygenerował aż 650 000 wizyt, czyli średnio 54 000 na miesiąc. Biorąc pod uwagę, że powiat lubaczowski ma 57 000 mieszkańców, jest to wynik fantastyczny dla tej redakcji.

Jak wygląda to w Horyńcu? W styczniu padł rekord, było aż 14,351 wizyt. Duży wkład w ten wynik miało jedno smutne wydarzenie, była nim śmierć Marka Janczury. Artykuł pod tytułem: Oddaj hołd Markowi Janczurzewygenerował aż 3,565 odsłon. Sama ta cyfra jest już hołdem dla tego niezwykłego człowieka. horyniec.info proponuje przeglądanie treści od razu na pierwszej stronie, stąd wkliknięcia na pojedyncze wpisy są rzadkie, ale w wypadku tego artykułu było inaczej.

Warto wziąć pod uwagę, że Horyniecka gmina ma 4933 mieszkańców, szczególnie wioski są często wykluczone internetowo, bowiem darmowy internet radiowy więcej nie działa niż działa. Dlatego styczniowy wynik jest budujący i dający energię do dalszego działania.

Ciekawie też wygląda sprawa ze stroną społeczności Biesiady Teatralnej: www.biesiada.horyniec.info. Teatr jest dziś niszową dziedziną kultury i rozrywki, ale w styczniu strona zdołała wygenerować 2,222 wizyt. Stałą popularnością cieszy się strona z ciekawostkami i historią Horyńca  www.na.horyniec.info3,861 wizyt w styczniu. Na tak małą gminę, te wyniki są bardzo pozytywne i dobrze rokujące na przyszłość.