horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Laureaci Biesiady i podsumowanie

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli pierwsza nagroda w kategorii dokonań zespołowych 35 Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju przypadła Teatrowi Pijana Sypialnia z Warszawy za spektakl „Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego.

Reszta laureatów na stronie: www.biesiada.horyniec.info

Tymczasem warto w paru słowach podsumować tę jubileuszową Biesiadę. Pech chciał, że gwiazda jury, jaką miał być Edward Linde Lubaszenko nie dotarł. Z tego powodu, już drugi rok z rzędu nie mieliśmy spektaklu w wykonaniu gwiazdy teatru. Wpłynęło to trochę na ogólną jakość wrażeń. Jednak jako gość, pojawił się u nas Mistrz Polskiego Kina, czyli Jan Nowicki. Te odwiedziny i zaszczycenie swoją obecnością Biesiady w Horyńcu, dają nam powód do dumy. Pokazuje to też, jak potężny kaliber ma ta impreza. To zapewne najstarszy i największy przegląd teatrów w Polsce.

gala b (29)

Oczywiście nie nam widzom jest oceniać jakość warsztatu aktorskiego występujących, ale za to „na Horyńcu” mówi się o wrażeniach. Biesiada to też okazja do innych komentarzy, a nawet plotek. Horyniec żyje teatrem podczas Biesiady. Sądzę, że warto to następnym razem wykorzystać, a nie zamykać w czterech ścianach.

Na pewno cieszy zaangażowanie lokalnych firm, dzięki którym można sfinansować tę imprezę. Wymienić tutaj trzeba Uzdrowisko Horyniec, jako głównego sponsora, a także fundatora nagrody dodatkowej, jaką jest „Róża Horyniecka” wraz z nagrodą pieniężną. Także nagrodę rzeczową ufundowali państwo Maria i Jan Lechowicz (Nagroda Nadziei) z firmy LECH-KOM. Zaangażowanie innych firm pokazuje, że powoli rozwija się u nas mecenat. Super sprawa.

Na koniec najważniejsze, oprawa medialna Biesiady. Szczególnie lokalne społeczeństwo bierze dziś informacje o tym, co się dzieje w regionie z internetu, a także nasi goście z lokalnych mediów czerpią informacje. Podziękować należy jednemu z oficjalnych patronów medialnych, czyli TV Lubaczów, a także tym mediom, które piszą, bo uważają, że to bardzo ważne wydarzenie na dużą skalę, czyli portalom teatralnym, a także naszemu lokalnemu elubaczow.com. Całe kolorowe zamieszanie w wirtualnym Horyńcu – jak zwykle, tam gdzie się coś dzieje ważnego: horyniec.info 🙂

5 Comments

  1. kolejna Biesiada Teatralna się skończyła,rozdano wyróżnienia, uściski i gratulacje,a dalej szare życie,najtrudniejszy etap do kolejnej biesiady i tu właśnie taka prośba o szarość dnia,ogromna prośba o szarość dnia ,bardzo wielka prośba o szarość dnia,żebyśmy w następnej Biesiadzie zobaczyli święto teatru i pewnie uwaga nie na temat jest zupełnie i zupełnie nie współgra z i nie harmonizuje i taki dysonans tworzy,bo każdy myśli,ze szaro sobie żyje i nawet święta takie szare nam wychodzą i śnieg też taki szary i niebo szare i szare myśli i marzenia i szara praca i droga do pracy,nic ciekawego,nic ,totalnie nic i popatrz no ,popatrz do czego doszliśmy,do niczego i wciąż patrzymy w kalendarz,i pytamy,kiedy się zacznie to prawdziwe życie i wciąż błądzimy,bo tak właściwie to nikt nie wie,jak ma wyglądać to prawdziwe życie i życie nam przecieka i sączy się w nas gorycz,że to wszystko nie tak miało być,nie tak,że tak i tak miało być i dalej to brak harmonii taki i coś nie współgra i dysonans taki widać i brak wzajemnego zrozumienia między aktorami ,a widownią

  2. Autorze, skąd taka wyszukana jakość zdjęć?

  3. Ze słabego aparatu i niechęci błyskania fleszem po oczach VIPów

  4. Czy nie lepszym wyjściem byłoby nie zamieszczanie ich wcale? Dosyć komicznie wyglądają artykuły opatrzone takimi fotografiami. Jednak podkreślam, że jest to tylko mój punkt widzenia. Niestety nie mogłem się powstrzymać i nie skomentować.

  5. Na swój sposób można powiedzieć, że mają swój klimat takie zdjęcia 🙂

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑