Muzeum Kresów w Lubaczowie rozpoczyna przygotowania do organizacji VIII edycji ogólnopolskiego konkursu Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014.
Konkurs jest wydarzeniem cyklicznym o zasięgu ogólnopolskim, otwartym dla wszystkich profesjonalnych artystów. Do chwili obecnej odbyło się siedem edycji przeglądów rysunku: w 1993, 1996, 1999, 2002, 2005, 2008 i 2011 roku.
W ramach przedsięwzięcia organizowany jest konkurs oraz wystawa pokonkursowa, której towarzyszy katalog. W katalogu zamieszczane są wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy. Powyższy katalog otrzymują wszyscy uczestnicy konkursu, środowiska twórcze oraz biblioteki naukowe na terenie całego kraju.
Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie, Galerii TEST w Warszawie oraz innych galeriach w Polsce /szczegółowy program w trakcie przygotowań.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VIII edycji konkursu Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Dokumenty do pobrania na stronie internetowej Muzeum Kresów w Lubaczowie: www.muzeumkresow.eu, e-mail: triennale@muzeumkresow.eu

źródło: Muzeum Kresów w Lubaczowie