horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Śpij kolego w ciemnym grobie – pogrzeb Marka Janczury

pogrzeb

Śpij kolego w ciemnym grobie, Niech się Polska przyśni tobie.

Dziś o 15:00 w Lisich Jamach, odbył się pogrzeb Marka Janczury. Mogło się wydawać, że nie powinno być dużo ludzi, sama rodzina zapewne spodziewała się kameralnej uroczystości z delegacją szkolną i kompanią Strzelców. Niestety, przyjechał tłum ludzi, szczególnie z Horyńca. Nie wystraszył ich ani niedogodny termin, ani padający deszcz. Drastyczne ale prawdziwe – wartość człowieka poznajemy na pogrzebie. Dziś można było się przekonać, ile serc poruszył Pan Marek. Na jego grobie złożono tak dużą ilość kwiatów, że zakryły nawet wbity w grób krzyż.

Dziś było zimno, naprawdę zimno, ale przekonałem się, jak gorejący pasją człowiek nawet po śmierci potrafi rozgrzać.

Cześć Twojej Pamięci!

grób

2 Comments

  1. Cytat „Niestety, przyjechał tłum ludzi, szczególnie z Horyńca. „. Tak z czystej ciekawości dlaczego niestety?

  2. Z tym” niestety” chodziło moim zdaniem o to, że rodzina nie spodziewała się zapewne takiej ilości ludzi, a tu ” niestety albo stety ” aż tyle osób przyjechało szczególnie Horyniec. Tu pracował Pan Marek , tu miał również znajomych, a uczniowie z tego co widziałam szaleli za nim dosłownie.
    Pamiętam , że kiedyś P.Marek zastępował naszą P. Dyś i to jak opowiadał nam o historii pamiętam do dziś, także nie dziwię się, że uczniowie i teraz go uwielbiali. Wspaniały człowiek z sercem na dłoni, szkoda , że już nie nami:/

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑