horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Oddaj hołd Markowi Janczurze

Śmierć jest zawsze prywatną sprawą rodziny i przyjaciół, należy uszanować tę chwilę. Czasem jednak trafia się osoba, która swoim działaniem staje się ważna dla niemal całego społeczeństwa. Taką osobą był właśnie Marek Janczura.

marek janczura

Pozwolę sobie na prywatną refleksję, gdyż osoba Pana Marka była dla mnie szczególna. Nauczyciele zawsze zostawiają ślad w pamięci każdego ucznia. W moim przypadku, takimi dwoma nauczycielami z podstawówki byli: Pan Janusz Burek i Pan Marek. Szczególnie postawa Pana Marka sprawiła, że moją pasją jest historia i pewien styl spojrzenia na świat. Jestem pewny, że podobnie natchnął wielu swoich uczniów. Chciał przedsięwziąć pewne poszukiwania, ale to pozostanie moją i jego tajemnicą. Zarówno on, jak i ja uważaliśmy, że mamy dużo czasu. Znów się przekonuję, że nie należy odkładać na przyszłość, trzeba realizować, jak najszybciej się da, ludzie szybko odchodzą…

Chciałbym złożyć hołd temu niezwykłemu człowiekowi. Każdy może się przyłączyć do tego hołdu. Zazwyczaj urządza się minutę ciszy, ale o wiele lepiej będzie tę ciszę czymś natchnąć. Włącz dzisiaj i jutro o godzinie 21:00 tę piosenkę i poświęć te kilka minut na wspominek.

uczeń: Grzegorz

21 Comments

 1. Panie Marku będziemy o panu pamiętac

 2. Był moim nauczycielem ale nie wiedziałem,że aż tak strasznie mi bo teraz brakuje aż łezka się kręci kolo oka.Jak będę mógł przyjde na pogrzeb.
  🙁

 3. Pogrzeb w Lisich Jamach godzina 15sta jutro (15 stycznia)

 4. Był dobrym człowiekiem uczył mnie .Kondolencje dla rodziny.

 5. Najszczersze Kondolencje dla rodziny.A my miejmy go w sercach i pamięci

 6. Szkoda chłopa był naprawdę spoko;c

 7. Zarażał nas swoją pasją, był zawsze kiedy ktoś potrzebował rozmowy, wpierał, podnosił na duchu rozbawiał do łez. Pozostanie Pan w mojej pamięci na zawsze ….

 8. w kosciele o 15tej czy wyprowadzenie z domu?Bede napewno. Spoczywaj w pokoju;(

 9. Był jednym z moich najlepszych nauczycieli. Najszczersze Kondolencje dla rodziny.

 10. szczegółów nie znam na temat pogrzebu, tylko godzina i miejsce

 11. Wg mnie najlepszy nauczyciel w gimnazjum, szczerze współczuje Tym ktorzy nie poznali tak wspanialego czlowieka, zawsze miło wspominAm i tak zostanie, w sercu. [*]

 12. Uwielbial ten numer. Ten i wiele innych.
  Pamietacie pierwsze lekcje historii? On przenosil w epoki! Organizator Niezliczonych przedsięwzięć. Akademie, koncerty, wycieczki. wszystko na nowo i wbrew konwencji. Uczył jak marzyć i jak spełniać marzenia. Można by tak bez końca wymieniać…

 13. Niech Miłosierny Jezus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem przyjmie Marka do nieba.

 14. Na cmentarzu w Lisich Jamach znajduje się Kaplica Św.Rodziny gdzie leży trumna z ciałem Świętej Pamięci Marka i tu w Kaplicy godz.15 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

  napisali; brat i siostry Marka

 15. Marek dla ciebie

 16. Panie Marku! Zainteresował nas Pan Historią Świata, Polski, Regionu od naszych najmłodszych lat, lekcje Historii i nie tylko w Pana wykonaniu utwierdzały nas w przekonaniu, iż HISTORIA MAGISTRA VITAE EST. Było interesująco, ciekawie, tajemniczo, a dzięki Panu również łatwo. Dziękuję w imieniu swoim oraz uczniów Szkoły podstawowej w Wólce Horynieckiej. Cześć Twojej Pamięci!

 17. [*] 🙁 . !

 18. Naprawdę Wielki człowiek Nauczyciel z prawdziwego powołania. Wielki duszą i sercem. Zawsze poświęcał się w 100% temu co robił. Nigdy nie zapomnę jego lekcji. Pozostaje mi tylko żal i smutek.

 19. Jak dla mnie Pan Marek nie był zwykłym nauczycielem on był naszym przyjacielem ;( nigdy o Panu nie zapomnimy 🙁

 20. najszczersze kondolencje dla rodziny chodziłam z nim 8lat do jednej klasy baska

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑