Ciekawa idea zawiązuje się nam w powiecie. „Starzy” gitarzyści łączą się i wspólnie chcą działać. W Horyńcu znalazło się aż 5 gitarzystów do tego projektu. Oto swoisty apel z portalu elubaczow.com opisujący ten projekt, który ukazał się już 27 grudnia, ale warto go pokazać, razem z materiałem wideo, gdzie zobaczymy naszych Horynieckich wirtuozów gitary:

„Dinozaury lubaczowskiej gitary – łączcie się!” taki tytuł nosi inicjatywa gitarzystów z powiatu lubaczowskiego. Ma postać kolaboracji, w której chętni muzycy grają gitarowe solówki do stworzonych wcześniej podkładów. Autorem podkładów jest jeden z lubaczowskich gitarzystów.

Inicjatywa powstała po to, aby pokazać i przypomnieć jak zdolnych mamy ludzi w okolicy oraz muzyka w naszym powiecie ma się całkiem dobrze. Wstęp do kolaboracji mają wszyscy chętni, którzy ukończyli 30. rok życia (choć są dwa wyjątki od tej reguły). Organizowane będą kolejne tego typu przedsięwzięcia, które nie będą skupiać się wyłącznie na gitarzystach, ale także na innych instrumentalistach. Póki co wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu, ale głównym celem jest spotkanie w rzeczywistości – ewentualnie koncert, czy jam session.