Śmieciowy bałagan w Horyńcu

W komentarzu, czytelnik na literę d, zwraca uwagę na dość niezwykłą sytuację w Horyńcu:

co zrobić ze śmieciami skoro zabrali nam kosze i nie ma gdzie śmieci wyrzucić?

Już od 30 grudnia firma, która wycofuje się z Horyńca, zabiera także kubły na śmieci. Nowa firma nie mając jeszcze podpisanych umów, kubłów nie daje.

Chyba nasza władza powinna pomyśleć o tym, że śmieci się produkują cały czas, zwłaszcza mieszkańcy bloków mają nieciekawą sytuację. Zmiany odbiorców śmieci chyba powinny się zazębiać, a nie znacząco rozmijać…

[Kubły wreszcie zaczynają się pojawiać, ale niestety cena za śmieci nadal wywołuje wzburzenie opinii społecznej Horyńca. Jak apelował przed świętami sołtys Horyńca: w takich przypadkach chciało by się wiedzieć, którzy radni jak głosowali]

12 replies on “Śmieciowy bałagan w Horyńcu”

  1. jeżęli zabiera się stare pojemniki to należy podstawić nowe i tak samo jest z workami.bałagan jest nie tylko ze śmieciami w naszym urzędzie gminy panuje także istny bałagan.mam nadzieję żę wybory to zmienią.czekam na to…/..

  2. Jestem bardzo ciekawy, dlaczego jest podwyżka śmieci, skoro przetarg wygrała tańsza oferta. Może Wójt wyjaśniłby, dlaczego funduje mieszkańcom kolejną podwyżkę.

  3. a jak się przyjrzeć bardziej to się tak można zastanowić,ze o co to chodzi z tym wszystkim i temat faktycznie wstydliwy może być i ugryżć go to nieprzyjemna sprawa może być i najlepiej to cieszyć się,ze zdrowi jesteśmy i apetyty nam jako tako dopisują,a kubeł przy tym wszystkim to taka pesteczka jest,bo na pocieszenie to każdy worki może dostać,albo sobie kupić do wyboru,do koloru sobie można kupić i najlepiej to samemu sobie umowę z wysypiskiem podpisać i co,i tyle a w suplemencie to można zapytać o przetargowy galimatias prawny i sobie odpowiedzieć,ze wszędzie tak jest i tu można tez zapytać przy okazji o listy polecone z sądu,ze kto pocztę wyręczy z tego obowiązku na tutejszym podwórku i temat to ogólnie do ugryzienia to nie nadaje się i tylko sytuacja wymaga,żeby jeść cos,co do jedzenia nie nadaje sie

  4. Też jestem ciekaw dlaczego podwyżka opłat skoro wygrała tańsza oferta ale skoro tak się stało to nie jest wina wójta jak coś tylko naszych radnych bo do oni głosowali za podwyżkami z przewodniczącym rady na czele i to ich raczej nalezałoby zapytać dlaczego nam fundują takie podwyżki- myśle że znając stan gminnej kasy bali się że braknie im na diety a lubią się czesto spotykać czy trzeba czy nie ale za każde spotkanie jest dieta.

  5. Tylko to nie radni zasiadali w komisji przetargowej, i to nie oni wskazali zwyciezcę. Wójt przygotowuje wszystkie projekty uchwał i ich uzadnia o czym należy wiedzieć i on bierze za to odpowiedzielnośc. Do dziś uzasadnień tych mieszkańcy nie znają. Tajne? Zawsze może zwalić winę na radę, bez względu czy głosuje na tak, a jeśli na nie to mu ” przeszkadza” w sprawnym zarządzaniu. Inicjatorem zmiany był wójt, a nie rada.

  6. popieram zdanie „gośćia”i możę pan wójt lub zastępca by się pofatygowali i wyjaśnili mieszkańcom, dlaczego podrożał wywóz śmieci skoro wygrała tańsza firma. przecież z Tomaszowa do Horyńca jest o około 15 km bliżęj niż do Jarosławia czyli już sam koszt transportu jest mniejszy.narazie dostaliśmy worki lub kosze i harmonogram odbioru ,a gdzie są umowy?

  7. Nie rozumiem co ma sam przetarg do podwyszki cen za odpady ale zarazem zastanawiające bo teoretycznie powinna być taniej ale to winna radnych że przegłosowali a może nie czytają ni nie wiedzieli co głosują i to jest pytanie panie wólczanin.

  8. i tu się można złapać za głowę na to wszystko i się zastanowić,kiedy w końcu porządek będziemy mieli i ile to będzie nas kosztowało i tu taki przebłysk można zobaczyć w tym kuble na śmieci,co to urzędnicy już sami nie wiedza jak maja nam liczyć,że taki powrót do starego systemu widać liczenia od podwórka,a nie od osoby,bo do absurdu dochodzimy i gorących dyskusji i ustalania,kto z radnych był poczytalny,a kto nie i jednak tego,to już teraz nie ustalimy i tu tylko cieszyć się trzeba i to bardzo się trzeba cieszyć i tylko,żeby nie zwariować od tej radości i tu się wyłania państwo polskie ,jako pośrednik no i ceny skaczą sobie gdzie chcą a tu od osoby ,a tu od kubła a tu posegregowane, a tam nie a tu pojemnik dla ogółu na szkło i plastik i co niby,ze kto za to wszystko płaci,a te darmowe kosze na chodniku to kto za nie płaci,ano każdy płaci dwanaście zeta za miesiąc

Comments are closed.