horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Życzenia od…

Niektóre nadesłane, inne „ściągnięte”, życzenia Horynieckie i dla Horyńczan:

Na zbliżające się święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji Waszych osobistych zamierzeń.
Radny Rady Powiatu
dr Marek Wiśniewski z rodziną.

zyczenia MW

Życzenia przesyła też Pan Jan Artymowicz, twórca potęgi Horynieckich warcabów:

„Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?

Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.

Wyjdź mu naprzeciw”

                                                                                              (Phil Bosmans)

Niech ten radosny dzień Bożego Narodzenia będzie początkiem naszej szczęśliwej drogi ku Bogu i każdemu człowiekowi jakiego spotkamy na naszej drodze. Niech nasze myśli i czyny nie krzywdzą każdej żywej istoty ani nie niszczą tego co Bóg stworzył sam i przez pozytywne czyny Jego największego „dzieła” – człowieka.

Wszystkim warcabistom, ich rodzinom, przyjaciołom a szczególnie tym, którzy w nas wierzą, w nasze warcabowe przesłanie i są w każdej radosnej czy smutnej chwili, wszystkim tym – dużo radości, miłości i zdrowia, w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowym 2014 roku

            życzy w imieniu swoim i zarządu – Jan Artymowicz – prezes Podkarpackiego    Okręgowego Związku Warcabowego

Horynieckie sanatoria umieściły na swoich stronach życzenia. Niestety, jak zwykle trzecie sanatorium nieco odstaje i nawet życzeń nie publikuje… należy życzyć tej ważnej dla Horyńca firmie, by może w następnym roku bardziej się zaangażowała w życie społeczne Horyńca…

uzdrowisko krusMamy też ciekawe życzenia, w niecodziennej graficznej oprawie, z Muzeum Kresów w Lubaczowie. To głównie dzięki staraniom Muzeum Kresów, zawdzięczamy wpis na listę UNESCO naszej Radruskiej cerkwi i utworzenie oddziału muzeum w Radrużu. Mamy nadzieję na dalszy rozwój działań dyrektora muzeum, pana Stanisława Piotra Makary na ziemi horynieckiej:

życzenia muzeum

Nie może zabraknąć też życzeń od Stowarzyszenia Folkowisko, które w ramach swoich działań, także poszukuje ciekawych relacji związanych ze zwyczajami świątecznymi w naszym regionie. Być może kiedyś uda się te tradycje przywrócić?

Powinniśmy sobie wszyscy życzyć w naszym regionie, by wróciły tradycje świąteczne. Może jest to już trudne do przywrócenia „pod strzechy” ale zorganizowanie tradycyjnych wigilii, przedstawień, oraz innych elementów świętowania, sprawiłoby że nasze społeczeństwo byłoby bardziej scalone i czułoby więzi. Nic tak nie scala jak kultywowanie tradycji. Niech ten nowy rok będzie przełomowy! Wracajmy do korzeni, szanujmy się, wyjdźmy z zamknięcia i spotykajmy się.

Zarząd Stowarzyszenia Folkowisko

Życzenia przesyła także zespół River Band

river

 

Na koniec życzenia od wójta naszej gminy

wojt

4 Comments

  1. Kochani’jak czytam te zyczenia w TEN wieczor Wigielijny to cos w gardle sciska,ZYCZE WSZYSTKIM MIESZKANCOM NASZEGO ZDROJU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO CO NAJLEPSZE.Poz…..

  2. życzenia świąteczne mają to do siebie,ze z roku na rok są ciągle takie same,bo wciąż chcemy świata pogodnych,zdrowych i szczęśliwych ludzi

  3. Grzegorz

    25 grudnia 2013 at 12:24

    Sądzę, że w tych czasach, gdzie wszystko wokoło nas denerwuje, święta powinny być czasem szczególnego spokoju….

  4. widzimy tylko niewielkie fragmenty świata ,filtrujemy je swoimi oczami i nasz niepokój rośnie,bo nie ogarniamy całości i szukamy po omacku drogi życia,a każdy krok to ogromny wysiłek,żeby nie dać się nabrać na miraże ,majaczące nie wiadomo gdzie i skąd,żeby nie dać się zwieść pozorom i dotrzeć do spokojnej przystani i zakotwiczyć i powiedzieć sobie ,dziękuję,ci Boże za dobre życie

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑