Z okazji świąt w Szkole Podstawowej w Horyńcu, odbyło się szereg ciekawych inicjatyw. 17 grudnia, dzieci ze świetlicy szkolnej przyjechały do „Ostoi” w Podemszczyźnie, wręczając seniorom przygotowane wcześniej kartki świąteczne. Galeria zdjęć TUTAJ

Na lekcjach plastyki, dzieci malowały świąteczne witraże na szkle. Galeria niektórych prac TUTAJ

W ostatnim dniu lekcji szkolnych w tym roku, odbył się uroczysty apel. Głównym wydarzeniem, było podsumowanie konkursu na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową. I miejsce zajęli: Dawid Basznianin i Amelia Owczarek. Następnie obecni na sali, mogli pooglądać jasełka w wykonaniu II klas z kolędami Horynieckich Aniołków. Po okolicznościowych wystąpieniach, było dzielenie się opłatkiem i w stołówce dzieci mogły zjeść dania wigilijne. TUTAJ fotogaleria z apelu.

Ten szkolny wpis, kończy „rajd” po Horynieckich „wigilijach”. Zapewne wielu Horyńczan w tym roku mogło choć wirtualnie zobaczyć, że życie społeczne w naszej gminie istnieje. Miejmy nadzieję, że będzie się jeszcze bardziej rozwijać. Tylko dzięki tradycji i lokalnym zwyczajom, społeczeństwo do czegoś dąży!

wigilia szkoła

źródło informacji i fotografii: sp.horyniec-zdroj.pl