Warcaby cieszą się coraz wiekszą popularnością – relacja z Mistrzostw w Horyńcu

w

W sobotę 14 grudnia, odbyły się dwa turnieje warcabowe w Horyńcu: Puchar Warcabowy Wójta Gminy Horyniec-Zdrój i Warcabowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego. Frekwencja na turnieju była nadzwyczaj duża, widać od razu, że warcaby stają się coraz popularniejsze.

Organizowane w Horyńcu warcabowe mistrzostwa dla dorosłych, ale też dla małych dzieci, są doskonałą okazją do rozwijania umysłu. Jest to też okazja do współzawodnictwa na wysokim poziomie. Ciekawy mecz rozegrał na przykład Nesterak Wiktor (LKS Unia Horyniec) ze Szpiłykiem Józefem z Gaci. Początkowe długie namysły i ważenie każdego ruchu, w końcu doprowadziły do dynamicznej gry, której losy ważyły się do końca, gdzie zwyciężył Wiktor Nesterak. Być może, w następnych mistrzostwach uda się zrobić relacje z niektórych kluczowych meczy. Opis takiej warcabowej rozgrywki, byłby jak nie pierwszą, to jedną z niewielu w historii warcabów.

Gośćmi, którzy wręczali nagrody zwycięzcom byli: Pani Joanna Styczeń z Gminy Horyniec, oraz Pan Marek Wiśniewski Horyniecki Radny Powiatowy, który sprawił obecnym dzieciom dodatkowy słodki prezent.

Turniej o Puchar Wójta wygrał pan Szpiłyk Bronisław (Radymno), tuż za nim uplasował się Michał Szczybyło, a miejsce trzecie zajął Wiktor Nesterak (obaj z LKS UNIA Horyniec). Tabela szczegółowa pod adresem: www.chessarbiter.com

I Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego Orliczek Młodszych wygrała Kornaga Klara, tuż za nią uplasowała się Kornaga Amelia i na trzecim miejscu Hulak Kinga.

I Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego Orlików Młodszych wygrał Rozner Piotr, drugie miejsce Skibicki Jakub i na trzecim Maksymiec Kacper.

Tabela z Mistrzostw Powiatu Orlików i Orliczek Młodszych tutaj: www.chessarbiter.com

Fotogalerię z Pucharów można zobaczyć klikając TUTAJ lub na poniższy obrazek,

warca