horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Kto do Rady Powiatu? Może Edward Rogala?

Edward Rogala to były wieloletni wójt gminy Horyniec Zdrój, teraz startuje z listy PSL do rady Powiatu Lubaczowskiego, oto parę słów o Panu Edwardzie, i jego program:

64 lata, ekonomista, pracownik Starostwa Lubaczowskiego, wieloletni działacz samorządowy i  społeczny straży pożarnych, znany i ceniony samorządowiec od 1970 roku, wójt gminy w  latach1990-1998 i 2002-2006, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Geodezji, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa  Powiatowego  w  Lubaczowie w latach1999-2002 i  2006-2010, odważny i skuteczny w swoich działaniach.

Program wyborczy:
Mając duże doświadczenie i wiedzę samorządową postanowiłem kandydować do RADY POWIATU  w Lubaczowie z myślą o potrzebie reprezentowania Gminy Horyniec-Zdrój w samorządzie powiatowym. Nie będę radnym anonimowym, który traktuje pracę w radzie na zasadzie uczestnictwa na sesjach. Podejmę zdecydowane działania  w sprawie dalszej poprawy:

 • funkcjonowania szpitala w Lubaczowie,
 • rozwoju nauczania zawodowego i średniego,
 • stanu  dróg  powiatowych  na  terenie   gminy Horyniec-Zdrój,
 • opieki nad  niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą,
 • rozwoju turystyki na terenie powiatu.
 • promocji uzdrowiska Horyniec-Zdrój i jego walorów leczniczych

Zagłosuj na mnie – Dziękuję.

7 Comments

 1. co z tego że doświadczenie skoro nie ma w Panu dobrej woli – miał Pan czas i możliwości na drogi, promocję i szpital i co tam Pan jeszcze postuluje w swoim programie a co do nowoczesności to za Pana wieloletniej kadencji w charakterze naczelnika i wójta to nawet wc dla petentów i pracowników nie było w budynku Urzędu – dopiero śp. Pan J. Malarczyk wprowadził ten „nowoczesny luksus”
  p. Urban został wójtem głównie na fali niechęci wyborców do Pana i totalnie zmarnował zaufanie (niejasności „używkowe”, nietrafione inwestycje (dla kogo ten kibel?dla żulików z brudnej?etat dla pani?) i brak inwestycji unijnych ( wystarczy popatrzeć na sąsiadujące gminy – nawet tunel robi gmina Lubaczów z Horyńcem a nie odwrotnie), szkoda – tak nie można

  historia kołem się toczy

 2. Niestety nie mamy widać kandydatów doskonałych…

 3. Bądźmy sprawiedliwi

  11 listopada 2010 at 16:40

  Nie należę do zwolenników byłego wójta ani tym bardziej obecnego. Nie mogę jednak czytać obojetnie, gdy pewne rzeczy są rozmydlone, przekręcone a czasem wręcz nieprawdziwe. Po pierwsze czyż ta niechęć do p. Rogali w społeczeństwie horynieckim nie jest zbyt przesadzona i sprowokowana działaniami konkurenta w poprzedniej kampanii wyborczej? Nie pamiętam poprzednich kadencji p. Rogali ale pamiętam za czyjej kadencji w latach 2003-2006:

  1. Przeprowadzono szereg działań na rzecz przejęcia zalewu na rzecz gminy od Lasów Państwowych, min. zamiana gruntów (zabrakło kadencji żeby tylko podpisać umowe) .

  2. Wybudowano halę sportową (nie zdążono już jej wyposażyć)

  3. Sporządzono plan na zagospodarowanie Parku Zdrojowego z m.in. pijalnią wód, nasadzeniami egzotycznych drzew i dwoma jeziorkami (plan storpedowany przez obecną władzę)

  4. Sporządzono plan zagospodarowania przestrzennego, który zakładał zrobienie ciągu pieszego (pasażu spacerowego) od dzielnicy uzdrowiskowej do zalewu poprzez park zdrojowy i miejsce gdzie wybudowano deptak.

  5. Sporządzono plan kaplicy cmentarnej (storpedowany)

  6. Prowadzono działania lobbystyczne aby powstał basen w Horyńcu

  7. Sporządzono projekt remontu tunelu.

  Wiem, że wtedy nie było jeszcze dostępnych „dużych” środków z UE które w zasadzie są szerzej dostępne od 2007-2013.

  Więc nie lubię jak ktoś umniejsza czyjeś działania…

 4. A ja mam takie wrażenia, że horynieckie społeczeństwo specjalizuje się w krytykowaniu wszystkich i wszystkiego. Skąd się wywodzą kanydaci na wójtów? Z Warszawy? z Kielc? Szczecina czy Olsztyna? Nie. Z gminy Horyniec Zdrój. A więc – przepraszam za szczerość stwierdzenia – jakie społeczeństwo tacy jego reprezentanci.

 5. z 9-go miejsca na liście … Jak sobie to wyobrażacie ???

 6. Sa jeszcze inni na liście PSL

 7. No, ale „kolo” mam nadzieje, że mówiąc o innych masz na myśli kandydatów z gminy Horyniec, a nie Narol, czy Cieszanów. gdzie mieszkańców jest zdecydowanie więcej, a Horyniec dodatkowo walczy o to, aby po kadencji nie obecności wrócił radny do rady powiatu z twarda reką.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑