Dziś, a jutro Gminy Horyniec-Zdrój – forum dyskusyjne

konf

Mamy za sobą bardzo ciekawą inicjatywę, jaką było forum dyskusyjne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej i Wójta Gminy Horyniec.

Ideą przewodnią spotkania, była próba wypracowania możliwości rozwoju Gminy Horyniec-Zdrój. Na początku, kolejni wykładający przedstawili stan obecny naszej gminy. Byli to:

prof dr hab. Roman Fedan – stan rozwoju społeczno gospodarczego gminy Horyniec

doc. dr Marek WIśniewski – Walory turystyczne i kulturowe gminy

Joanna Bukowczyk – zreferowała kwestie uzdrowiskowe

Wójt Ryszard Urban – rozwój turystyki w strategii gminy

Prowadzącym był pan Krzysztof Woźny (na zdjęciu powyżej) – przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Horynieckiej, a moderatorem dyskusji pan prof. dr hab. Kazimierz Kosiniak Kamysz. (TUTAJ fotogaleria z dyskusji).

Podsumowując to spotkanie, co też słusznie zauważył prowadzący, dyskusja wywołała dużo emocji, ale nie stworzono spójnej wizji rozwoju. Za dużo chcielibyśmy na raz zrobić, co także skomentował wójt, mówiąc o ograniczonych możliwościach. To spotkanie pokazało, jak wiele przed nami do zrobienia. Ale niestety, jeżeli nie podejmiemy współpracy, to nie zrobimy zbyt wiele. Wiadomym jest, że nasze społeczeństwo jest podzielone. Inną wizję rozwoju będą mieli młodzi, inną mieszkańcy w średnim wieku, a drastycznie inną mieszkańcy starsi, dla których priorytetem jest historia i wydarzenia kulturalne. Dalsze podziały, tworzą się w ramach wizji politycznych. Dlatego też, zapowiadana jest kontynuacja takich spotkań. To idealny pomysł na to, by scalić społeczność w kierunku pracy dla ogółu. Pierwsze spotkanie za nami. Teraz, po podsumowaniu będzie można stworzyć następny rozdział debat, które będą miały na celu ustalenia kursu rozwoju. Inicjatywa godna podziwu. Warto rozmawiać!

Jedna odpowiedź do “Dziś, a jutro Gminy Horyniec-Zdrój – forum dyskusyjne”

  1. szkoda tylko że takie spotkania są robione w godzinach pracy przeciętnego kowalskiego !
    nie wszyscy są emerytami i rencistami ..

Możliwość komentowania jest wyłączona.