Zapraszam, do obejrzenia niezwykłej fotogalerii zdjęć z Horynieckiego cmentarza w nocy (aby zobaczyć fotogalerię, kliknij TUTAJ lub na poniższą fotografię, zostaniesz przeniesiony na profil fb horyniec.info, gdzie można pooglądać zdjęcia).

Cmentarze ożywają i stają się miejscem, gdzie w nocy można spotkać dużo ludzi, tylko w jeden dzień – 1 listopada. Być może, w innych miejscowościach nie ma takiego zwyczaju, ale w Horyńcu, dziś w nocy, można się było poczuć, jak na bajkowym przedstawieniu mistycznym. Trudno opisać krajobraz cmentarny, trochę ten klimat oddają fotografie.

Warto zaznaczyć, że praktycznie wszystkie nagrobki, na Horynieckim cmentarzu, miały choć jeden znicz. Byli ludzie, którzy specjalnie przychodzili wieczorem, by wyszukiwać opuszczone groby i zostawiali na nich światełka. Można było wtedy usłyszeć ciche: Panie świeć nad Jego duszą…

Jest też fotogaleria horynieckiego cmentarza, z 2 listopada – kliknij TUTAJ

horyniecki cmentarz

Kto nie był na cmentarzu dziś w nocy, niech żałuje. Płonąca nekropolia zdarza się tylko raz w roku. Następna okazja za rok. Mam nadzieję, że zobaczymy wtedy jeszcze piękniejszy cmentarz i jeszcze więcej ludzi, w tę niezwykłą noc.