Turniej warcabowy w Wilkołazie

lks

W turnieju, który zorganizowano już po raz dziewiąty, wzięło udział 34 zawodników.
– To dobra frekwencja. Chyba najlepsza spośród wszystkich edycji – mówi Leszek Stefanek, inicjator mistrzostw powiatu kraśnickiego w warcabach 100-polowych.

Większość zawodników była spoza powiatu kraśnickiego. – Przyjechało do nas m.in. 12 osób z bardzo silnego klubu LKS Unia Horyniec-Zdrój. To w większości młodzi zawodnicy, którzy są reprezentantami Polski na mistrzostwach Europy. Były też osoby z Kielc, Krasnegostawu, Lublina czy Opola Lubelskiego. Ale byli także miejscowi, w tym m.in. 8 osób z Wilkołaza – dodaje Stefanek.

W klasyfikacji ogólnej najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Sosnowski z Krasnegostawu. Drugie miejsce zajął Wiktor Nesterak z Unii Horyniec-Zdrój, a trzeci był Jakub Gazda.

Wśród zawodników z powiatu kraśnickiego królował pochodzący z Wilkołaza Paweł Malarczyk. Ogromne gratulacje należą się najstarszemu uczestnikowi turnieju – 83-letniemu Janowi Samolejowi, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium przypadło Hubertowi Samolejowi.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Natalia Zaborniak. Drugie miejsce zajęła jej siostra – Klaudia (obie z Unii Horyniec-Zdrój). więcej na stronie: krasnik.naszemiasto.pl. Tabela końcowa turnieju na stronie: www.chessarbiter.com

Ciekawostka z turnieju – najstarszy zawodnik był z 1930 roku… a najmłodszy uczestnik to zawodniczka LKS UNIA – Klara Kornaga