horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Spotkanie Wyborcze Lewientowicza w Bruśnie

W środę 10 listopada o 17stej w świetlicy na Bruśnie Nowym odbędzie się pierwsze spotkanie wyborcze z wyborcami Ryszarda Lewientowicza, dla podbicia efektu i wzmocnienia rangi spotkania, gościem będzie także Krzysztof Szpyt. Wygląda na to, że kandydat będzie grał bardzo mocnymi kartami, Krzysztof Szpyt to wedle niektórych źródeł lider do fotela burmistrza Lubaczowa, z takim wsparciem Ryszard Lewientowicz może przekonać wielu niezdecydowanych wyborców. Realne korzyści i odblokowany strumień pieniędzy z powiatu (kontakty nie od dziś grają ważną rolę) to coś czego brakowało gminie Horyniec od czterech lat, co można zobaczyć na przykładzie już legendarnej drogi Brusno-Horyniec.

fot. elubaczow.com

Oczywiście w środę 17stego termin zaklepany, horyniec.info zrobi relację. Czekamy na informacje ze sztabów innych kandydatów co to spotkań z wyborcami.

Na początku tego tygodnia także początek większego plakatowania propagującego stronę horyniec.info – ostatnie plakaty „życzliwi kolekcjonerzy” zabrali do domu, chyba były zbyt ładne 😉

4 Comments

 1. O jakim strumieniu pieniędzy Ty piszesz, przecież pan Szpyt startuje na burmistrza Lubaczowa a nie na starostę, a po za tym prawdziwą kasę rozdaje teraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Jeżeli chodzi o drogi powiatowe to przecież decydujący głos ma rada powiatu i żebym nie wiem jakie układy wójt miał ze starostą to jak radni tego nie przegłosują to nic nie zdziała a jak sam chyba wiesz nie było w tej kadencji ani jednego radnego z Horyńca, mam nadzieje że teraz coś ruszy, proszę więc abyś nie pisał głupot jak nie masz o czym pisać

 2. Ja trochę w innej sprawie, ale też waznej. W odniesieniu do miejscowości w języku polskim nie używa się „na” lecz „w”. Spotkanie odbyło się w Brusnie, a nie na Brusnie.

 3. Więc w Bruśnie 🙂 Na jest takie swojskie.

  Zolu – odnośnie kompetencji i takiej drogi urzędowej masz absolutną rację, ale w tym kraju nie istnieje coś takiego jak mechanizm przewidywalny, który wszyscy widzą, istnieje za to „interes” – jak masz dobre chody u pewnych ludzi, powiązanych z pewnymi ludźmi, to wtedy masz wpływ na owy strumień pieniędzy.

  Dla przykładu nasz współczesny wójt, jak wiadomo każdemu zraził do siebie elity samorządowe, stąd by coś robić i jakoś wyglądać zadłużał gminę i środków z zewnątrz nie było zbyt wiele, zwłaszcza że jeszcze radnego nie mieliśmy, teraz może być podobnie z radnym, o tym będę pisał na stronie jeszcze. Robert Serkis podobno ma jakieś chody w samorządzie, Lewientowicz jak widać także, Stasicki nie wiem, oprócz plakatów mało kto o nim coś wie. W każdym razie salonowe rozmowy sprawiają, że „kasa płynie strumieniami” – na podstawie prostych obserwacji można dostrzec, że Lewientowicz ma wejście i chce tam wejść.

  Zasadniczo jest jedna ważna sprawa, o której nie wie większość ludzi w Horyńcu. Nie chodzi o to, by mieć armię ludzi w powiecie, by mieć wejścia nie wiadomo gdzie, pieniądze i tak przepłyną i to strumieniami, tyko nie można zatykać rur z tymi pieniędzmi, a takimi korkami, których teraz trochę mamy jest zamkniecie się władz Horyńca na Lubaczów, oraz niewystarczające umiejętności znalezienia i zdobycia środków unijnych, co zależy od specjalistów w gminie.

  PS. jak myślisz, kto będzie miał większość w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie? Mam dziwne wrażenie, że koalicja PO-PSL do której należy Krzysztof Szpyt – czy to jest głupie?

 4. Pomijając układy i ukladziki czy ktoś się zastanowił nad predyspozycjami osobowościowymi tego pana do kierowania ludźmi i do konstruktywnych działań…? zapytajcie jego podwładnych. Pachnie narcyzem… jest zawsze tylko jedna racja- racja pana Lewientowicza

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑