Zakończył się Cieszanów Rock Festiwal 2013

Do historii przeszła czwarta edycja Cieszanów Rock Festiwal. Na dwóch scenach wystąpiły 44 zespoły. Swoje jubileusze podczas festiwalu świętowały zespoły Big Cyc, Moskwa, Vader oraz Zielone Żabki. W imieniu fanów oraz własnym organizatorzy obdarowali jubilatów tortami z lukrowymi logotypami zespołów. CRF miał również okazję zamienić się w plan teledysku. Dowodzony przez Kazika Staszewskiego Kult nakręcił podczas festiwalowego koncertu klip do swojego najnowszego singla „Prosto”. Premiera teledysku zapowiadana jest na jesień.

CRF 2013 fot.mfk.com.pl

Jury festiwalowe złożone z dziennikarzy muzycznych wyłoniło zwycięzców trzech Przeglądów odbywających się w ramach CRF 2013.

Zwycięzcą Przeglądu Kapel Podkarpackich został zespół Ortodox z Dębicy, zwycięzcą Przeglądu Kapel Ogólnopolskich został zespół Magnificent Muttley z Warszawy natomiast zwycięzcą Przeglądu Kapel Zagranicznych grupa Dzieciuki z Białorusi.

LaoChe_2012_foto_Radek_Polak_8140Miło nam również poinformować, że CRF 2013 pobił swój zeszłoroczny rekord frekwencyjny. Przez czterodniowy festiwal przewinęło ponad 24 tysiące osób.

Pierwszą gwiazdą przyszłorocznej edycji festiwalu jest zespół Lao Che, który w Cieszanowie zagra jedyny w 2014 roku w Polsce (70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego) koncert zawierający w programie całą płytę „Powstanie Warszawskie”