Do historii przeszła czwarta edycja Cieszanów Rock Festiwal. Na dwóch scenach wystąpiły 44 zespoły. Swoje jubileusze podczas festiwalu świętowały zespoły Big Cyc, Moskwa, Vader oraz Zielone Żabki. W imieniu fanów oraz własnym organizatorzy obdarowali jubilatów tortami z lukrowymi logotypami zespołów. CRF miał również okazję zamienić się w plan teledysku. Dowodzony przez Kazika Staszewskiego Kult nakręcił podczas festiwalowego koncertu klip do swojego najnowszego singla „Prosto”. Premiera teledysku zapowiadana jest na jesień.

CRF 2013 fot.mfk.com.pl

Jury festiwalowe złożone z dziennikarzy muzycznych wyłoniło zwycięzców trzech Przeglądów odbywających się w ramach CRF 2013.

Zwycięzcą Przeglądu Kapel Podkarpackich został zespół Ortodox z Dębicy, zwycięzcą Przeglądu Kapel Ogólnopolskich został zespół Magnificent Muttley z Warszawy natomiast zwycięzcą Przeglądu Kapel Zagranicznych grupa Dzieciuki z Białorusi.

LaoChe_2012_foto_Radek_Polak_8140Miło nam również poinformować, że CRF 2013 pobił swój zeszłoroczny rekord frekwencyjny. Przez czterodniowy festiwal przewinęło ponad 24 tysiące osób.

Pierwszą gwiazdą przyszłorocznej edycji festiwalu jest zespół Lao Che, który w Cieszanowie zagra jedyny w 2014 roku w Polsce (70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego) koncert zawierający w programie całą płytę „Powstanie Warszawskie”