horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Kapliczka w centrum Horyńca powoli będzie odzyskiwać swój blask – na razie ukazały się napisy

Dziś przechodnie pod wieczór mogli obserwować zapoczątkowany proces czyszczenia z farby tej kapliczki. Odsłonione zostały napisy:

Uzdrowienie chorych módl się za nami

1934

A także, powierzchownie została zdrapana odstająca popękana już farba. Początek czyszczenia, z odsłonięciem napisów trwał ponad dwie godziny, a to dopiero pierwsza faza. Teraz słońce powinno trochę wysuszyć grzyba i mech, który rósł sobie pod farbą. Ogólnie roślinność już zaczęła na podstawie sobie porastać, dlatego po dzisiejszym oczyszczeniu, przy dobrej pogodzie kamień powinien wyschnąć. Na podstawie tych prac można sobie wyobrazić, ile trzeba czasu na oczyszczenie kamienia i dlaczego wielu woli po prostu nanieść następną warstwę farby na krzyż, czy kapliczkę. Proces rozpoczęty, z biegiem czasu kapliczka zmieni drastycznie swoje oblicze i powinna się stać ozdobą Horyńca.

4 Comments

  1. Chodzą słuchy, że budka z kebabem „karmi” pątników na Kalwarii Pacławskiej, więc może za jakiś czas ponownie zasłonić kapliczkę.

  2. Lepiej na wyjeździe wyjdzie niż w Horyńcu

  3. a tak w ogóle to od początku było widać,ze na takim biznesie to się można przejechać,ale że aż tam to chyba jakis cud marketingowy

  4. cud za cudem,bo budka jakosi sie przykurczyła i to z tego upału zapewne wszystko zeschło,a obiektywnie to informacja u nas kwitnie i gostronomia i rozrywka,a dla tamtego pana piwko i lodzika do tej grochówy a na deser owocki,znaczy frutti di mare

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑