W latach 90. uczyli nas muzycznej satyry i koncertowego happeningu. W tym roku stuknęło im 25 lat i mają się całkiem nieźle. Swoje huczne ćwierćwiecze zespół Big Cyc uczci już 24 sierpnia specjalnym koncertem podczas Cieszanów Rock Festiwal 2013
big cyc
W ramach wyjątkowego występu festiwalowa publiczność usłyszy największe przeboje zespołu Big Cyc, najważniejsze piosenki z niemal wszystkich albumów. Nie zabraknie oczywiście niespodzianek. Gościem specjalnym uroczystego show w Cieszanowie będzie legendarny wokalista i showman Jarek „Doktor” Janiszewski.

– „Doktor” związany jest z naszym zespołem od prawie 17 lat. To człowiek który z zespołami Bielizna i Doktor Granat tworzył legendę trójmiejskiej fali. Pracuje z nami również od wielu lat w zespole Czarno Czarni. Cieszanów Rock Festiwal to impreza z tradycjami i myślę, że udział Jarka będzie tu jak najbardziej na miejscu – mówi w imieniu zespołu Big Cyc jego wokalista i basista Dżej Dżej.

W związku z cieszanowskim jubileuszem został ogłoszony konkurs na cover Big Cyc. Filmiki z oryginalnymi „wykonami” można wysyłać do 5 sierpnia na maila bigcyc_konkurs@wp.pl

Autor najlepszego coveru otrzyma podwójny karnet na tegoroczny Cieszanów Rock Festiwal oraz spotyka się osobiście z zespołem w dniu koncertu na festiwalu.

Szczegóły www.cieszanowrockfestiwal.pl, facebook.com/cieszanowrockfestival

materiał od: Media Cieszanów Rock Festiwal 2013