Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach

W Dąbkach k. Koszalina w dniach 20-23 czerwca 2013 roku odbywały się XX Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Warcabach 100-polowych w kategorii do lat 10, 13, 16 i 19. Najlepiej zaprezentowały się tradycyjnie juniorki do lat 13. Zawodniczki „Unii” II (Klaudia Zaborniak i Justyna Pleskacz) zdobyły 1 miejsce i złoty medal MP a „Unii” I (Sylwia Krzyśkowska i Angelika Żuk) – drugie miejsce i srebrny medal. „Brąz” w tej kategorii wiekowej zdobyły zawodniczki UKS Marki (mazowieckie). Zawodnicy horynieckiej Unii (Wojciech Wołczak, Wiktor Nesterak i Natalia Zaborniak) w kategorii juniorów do lat 19 zdobyli 2 miejsce i srebrny medal za drużyną LZS „ZEFIR” Janikowo (kujawsko-pomorskie). Przegrała walkę o medal drużyna juniorów do lat 16 UKS „Meteora” Dachnów zajmując ostatecznie bardzo dobre czwarte miejsce. Debiutująca drużyna juniorów do lat 10 z UKS „Meteora” Dachnów (Paulina Smoliniec, Weronika Cencora) zajęła 10 miejsce.
Zawodnicy „Unii” (Klaudia Zaborniak, Sylwia Krzyśkowska, Jakub Gazda, Wiktor Nesterak, Natalia Zaborniak, Wojciech Wołczak, Angelika Żuk, Konstancja Hulak) przygotowują się do wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bielawie (31.07-7.08.2013), gdzie część osób ma pobyt darmowy ale dla pozostałych oraz na koszty przejazdu muszą szukać u sponsorów. Do tej pory wspomogła nas OL-REM Rzeszów to firma państwa Aleksandra i Stanisława Kolbuszewskich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu dr Marek Wiśniewski, który na wyżej wymieniony cel przeznaczył część swojej diety oraz gospodarstwo agroturystyczne „Wiśniowa Górka” Anny i Marka Wiśniewskich.
Informacyjnie chcemy dodać, że w dniu 2 lipca 2013 roku (wtorek) o godz. 14.00 w świetlicy k. stadionu w Horyńcu-Zdroju odbędzie się kolejny turniej warcabowy „Olimpijskie Nadzieje” dla dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych. Dla wszystkich imiennie grawerowane medale i dyplomy i z tego powodu wręczanie odbędzie się w innym krótkim terminie. Zapraszamy chętnych z całego powiatu.
W dniu wczorajszym w Młodowie odbyły się XII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w Warcabach 100-polowych. Oto czołowe „10” turnieju gdzie startowało 37 osób z całego powiatu: