horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Komunalizacja Uzdrowiska Horyniec otwarta

uzdrowisko horyniecPoniedziałkowe zamieszanie z głosowaniem związanym z nowym Marszałkiem, skutecznie zagłuszyło inne kwestie, jakie były poruszane na posiedzeniu Sejmiku Wojewódzkiego. Dla Horyńca, taką najciekawszą sprawą, była uchwała w sprawie przekazania majątku Uzdrowiska Samorządowi Wojewódzkiemu. Uchwała została przyjęta i obecnie pozostaje czekać, na załatwienie spraw urzędowych i następnie decyzję Ministra Skarbu.

5 Comments

  1. Uchwały są „w sprawie” a nie „na temat” tak dla ścisłości. Skoro strona jest „info” to gdzie info o wyborach „nowego” Zarządu Uzdrowiska? Czy Horyniec wystawił kandydata?

  2. Jeszcze jedno. Z treści niusa wynika że została podjęta uchwała o przekazaniu przez Ministra Skarbu uzdrowiska na ręce Samorządu. A to chyba za „lekka” nadinterpretacja albo niezrozumienie nomen omen „tematu”.

  3. Uzdrowisko należy do Ministerstwa Skarbu – aby mogło nastąpić przekazanie, musiała być podjęta stosowna uchwała przez Sejmik Wojewódzki, związana ze „sprawą przekazania majątku Samorządowi”

    Co do wyborów w Uzdrowisku na prezesa, to jest to chyba tajne, bo nie mogłem znaleźć informacji nigdzie o tym. Zapewne jest kilku kandydatów, inaczej już teraz nastąpiło by ogłoszenie nowego zarządu Uzdrowiska.

  4. Uzdrowisko należy do Skarbu Państwa nie do Ministerstwa. A wybory Zarządu obowiązkowo ogłaszane są w prasie, a może nawet w siedzibie spółki?

  5. Uzdrowisko należy do Ministerstwa Skarbu Państwa, to tak samo absurdalne – Skarb Państwa, jak Edukacja Narodowa, która sama coś robi i posiada.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑