horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Majówka w Horyńcu trwa – dziś piknik, Jazzowa Herbatka i dancing z efektami specjalnymi!

1 maja, mieliśmy możliwość posłuchania recitalu jazzowego Justyny Zuby i po zmierzchu już dla wytrwalszych, co nie bali się zmarznąć, kino pod chmurką. Kilku śmiałków udało się też wcześniej na plener fotograficzny do mało znanych zaułków Horyńca. (Fotorelacja z tego dnia, jak i innych, niedługo).

rr2 maja, kojarzący się raczej ze zwykłym dniem był okraszony tylko przez wieczorny dancing z zespołem River Band. Dobra pogoda, sprawiła, że pod pensjonatem Hubertus pojawiło się sporo gości.

3 maja, czyli dziś, ma być ukoronowaniem Majówki z pensjonatem Hubertus. Tylko od pogody zależy, jak się ten dzień rozwinie. Oto przybliżony plan:

Od 13:00 do 22:00 trwał będzie piknik majowy. Szczególnie na początku zapraszamy rodziców z dziećmi, dla nich (jeżeli pozwoli pogoda) będą dostępne atrakcje takie jak: miasteczko rozrywki wyposażone w zamki dmuchane, zjeżdżalnie dmuchane, malowanie tatuaży, malowanie włosów, wata cukrowa i popcorn.

Jednocześnie organizatorzy otworzą tegoroczny sezon grillowy. Będzie można kupić kiełbaski i pobawić się na świeżym powietrzu.

Dla urozmaicenia dnia, od godziny 15:00 do 17:00 Horyniecki „fajfoklok”. Zamilknie muzyka rozrywkowa i rozbrzmi ciekawa w odbiorze muzyka jazzowa. Z głośników będą rozbrzmiewać utwory zespołu Quadrant z Rzeszowa, a jak nakazuje angielska tradycja herbaciana, wszystko należy odstawić i zamówić herbatkę. Jazzowa herbatka, to przygotowana według unikalnej receptury herbata, której nigdzie indziej nie znajdziecie, tylko w pensjonacie Hubertus.

Na koniec dnia dancing. Tym razem zespół River Band zapowiada imprezę z efektami specjalnymi. Warto dziś spacerować Dzielnicą Uzdrowiskową.

Ponieważ impreza nie jest organizowana przez instytucje samorządowe, tylko przez ludzi, którzy chcą zrobić coś sami od siebie dla Horyńca, na pokrycie kosztów będą zbierane opłaty wstępu 8 zł. Można się targować 😉

12 Comments

 1. Najlepiej to chyba wyszły owe efekty specjalne 🙂

 2. A ja jestem ciekaw i oczekuję na odpowieź dlaczego na imprezie nie było filmów promujących Roztocze. Dlaczego organizator G. (fajnie się to czyta!) zabronił wyświetlić te produkcje?
  To G (naprawdę podoba mi się czytanie tego) decyduje co można wyświetlić?

 3. W harmonogramie imprezy był punkt, że repertuar i inne sprawy będą konsultowane z osobą, która zgodzi się na udostępnienie miejsca. Nie można komuś narzucić czyjejś woli na czyimś terenie. Sanatoria się nie zgodziły na imprezę, to niestety wszystko musiało zostać naprędce zmieniane i dostosowane do nowego miejsca.

 4. Panie Grzegorzu wszyscy wiedzą kto się nie zgodził na pokaz tych filmów i niema co kłamać że są to sanatoria

 5. Nigdy nie jest tak że tylko jedna strona stawia warunki a druga musi się na to zgodzić. A rację ma „Prawda” że wszyscy wiedzą kto się nie zgodził. A nawet wielu wie dlaczego.

 6. Niespecjalnie jestem w temacie – czy ktoś mógłby podac wiecej szczegółów w temacie owych filmów.

 7. Nie widzę w tym nic, co mogło by wywoływać jakieś emocje. Ani przez to się świat nie zawali, ani ktoś na tym nie stracił. Bardziej jest interesujący sam fakt zrobienia czegoś. A jaką to miało formę, to już dobra wola stron. Niedługo na pewno coś ciekawego zorganizuje się, w związku z promocją Horyńca.

 8. @horyniecki – chodzi chyba o to, ze pierwotnie na majówce w czasie Roztoczńskiego Kina miały być wyświetlane filmiki promujące Roztocze, które należą wiadomo do kogo, ale gospodarz, czyli Pan G. nie zgodził się na to, gdyż… ponoć każdy wie dlaczego. Zwykłe rozdmuchiwanie czegoś do niebotycznych rozmiarów.
  Nie ma co narzekać, tu trzeba się cieszyć, że w Horyńcu mamy jeszcze jakiś działaczy, którzy chcą zmienić nudne oblicze Horyńca.

 9. i słusznie, że się nie zgodził

 10. Mieszkaniec

  6 maja 2013 at 09:59

  bardzo dobrze że się nie zgodził

 11. Horyniec to siedlisko nienawiści i jadu… który płynie od każdego kto mieszka tam zbyt długo… taka prawda i dlatego każdy kto ma olej w głowie ucieka z tego miejsca. Grzegorz jako jeszcze jedyny nim nie pała i został – czemu się bardzo dziwię… z wiatrakami nie wygrasz…

 12. W końcu Horyniec od dawien dawna jest kojarzony z siedliskiem narodowego zdrajcy… coś pewnie promieniuje do dziś ale.. na niektórych tylko 😉

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑