Piłkarski oddział Horynieckiego LKSu ma za sobą mecz, oto relacja z fanpage LKSu:

Zdrój znów bez zwycięstwa, dzisiaj byliśmy wyjątkowo gościnni na naszym boisku, a bramki strzelali tylko nasi zawodnicy, samobójczą w 15 minucie T. Maksymiec a wyrównał strzałem z 30 metrów Sebastian Rogowski.

Zdrój Horyniec – Czarni Oleszyce 1:1 (0:1)

Bramki: T. Maksymiec (sam.), S. Rogowski

Zdrój: W. Rogowski- L. Rogowski, Puk, Gryszczyk, T. Maksymiec- Kazik, S. Rogowski, Pukas, Nepelski (75. Klos)- Tryniecki (35. Mariusz Urban), Kurdybacha (65. Zagrodzki)

Czarni: Jaremko – Buksak (70. Mamczura), Dworak, Pytel, Traczyk – Szynal, Siudy, Pracało, Młodowiec (72. Morawski) – Sałek(50. Jabłoński), Polak

lks - czarni

Nawiązując do Horynieckiej majówki, z braku czasu nie udało się zorganizować wcześniej planowanego pucharu na 3 maja w warcabach. Miał to być puchar Zdrojowy. Po majówce może znajdzie się inny ciekawy termin, do zorganizowania takiego pucharu. Tymczasem nasi warcabiści wrócili z mistrzostw Polski z laurami!

Klikając TUTAJ znajdziemy zdjęcia z mistrzostw, albo na poniższy obrazek:

lksunia

W dniach 26-30.04. 2013 roku w miejscowości Bielawa (dolnośląskie) odbyły się Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych jak również mistrzostwa w Grze Błyskawicznej. Horyniecka „Unia”  ze swojej „koronnej” dyscypliny (w warcaby 64-polowe gra rzadziej ale równie skutecznie) przywiozła również medale. Mistrzostwo Polski i złote medal w ramach Pucharu Polski w kategorii do lat 13 (podobnie jak w 64)zdobył Jakub Gazda.   Srebrny  medal w kategorii juniorek starszych (do lat 23) zdobyła Magdalena Szczybyło.  Pozostały kwartet to „brązowi” tych mistrzostw: Sylwia Krzyśkowska, oraz w grze błyskawicznej – Konstancja Hulak, Klaudia Zaborniak i ponownie Jakub Gazda. Awans do reprezentacji przygotowującej się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy uzyskał Jakub Gazda, Sylwia Krzyśkowska, Klaudia Zaborniak i wcześniej Wiktor Nesterak a możliwy jest także udział Wojciecha Wołczaka, Natalii Zaborniak i Justyny Pleskacz. Sukces cieszy, ale jest to poważne wezwanie dla władz klubu bo część środków finansowych muszą na to wygospodarować. Wyjazd  do Bielawy był możliwy dzięki pomocy udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju. Oto dokładne wyniki mistrzostw (w nawiasie miejsce w MMP w gra błyskawiczna):

Dziewczęta do lat 10:

– Konstancja Hulak          8 (3)

– Klara Kornaga                 11

Dziewczęta do lat 13:

– Klaudia Zaborniak         4  (2)

– Justyna Pleskacz           5

– Angelika Żuk                   6 (4)

– Sylwia Krzyśkowska     3 (8)

Dziewczęta do lat 19:

– Natalia Zaborniak         5  (7)

Dziewczęta do lat 23:

– Magdalena Szczybyło 2  (5)

Chłopcy do lat 10:

– Paweł Krzyśkowski      15 (9)

Chłopcy do lat 13:

– Jakub Gazda                   1 (3)

– Mateusz Ważny            8 (13)

– Mateusz Skibicki           16 (15)

Chłopcy do lat 19:

– Wojciech Wołczak        5 (9)

Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy