horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Roztoczańskie Kino Objazdowe w Horyńcu już 1 maja wieczorem!

Roztoczańskie kino objazdowe w horyńcu

O godzinie 19:00 zaczynamy recitalem jazzowym Justyny Zuby, po nim, gdy zajdzie słońce zaczniemy wyświetlanie filmów pod gołym niebem.

Ponieważ nie będzie to impreza masowa (za którą uważane są zbiorowiska nie mniejsze jak tysiąc ludzi) recital i wyświetlanie filmów będzie kameralną zabawą dla koneserów muzyki i regionalnego kina. Jako Stowarzyszenie, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by w okolicy Horynieckich sanatoriów odbyła się wreszcie jakaś kameralna impreza, z której skorzystać mogli by szczególnie kuracjusze. Dzięki uprzejmości właścicieli Pensjonatu Hubertus, odbędzie się chyba pierwsza taka w Horyńcu impreza kulturalna inspirowana chęcią poprawy wizerunku naszego Zdroju.

By wieczór nie był nudny, wyselekcjonowany został taki oto repertuar:

1) Na pierwszy rzut pójdzie pokaz panoram sferycznych autorstwa Tomasza Mielnika. Forma w jakiej zostaną one zaprezentowane będzie całkowicie unikalna. Także pokazywane miejsca z naszych okolic będą dość niezwykłe.

2) By nadal krążyć w klimatach krajoznawczych, zobaczymy 15 minutowy obraz pod tytułem „Krajobraz z Bruśnieńskiego kamienia”. Narratorem i przewodnikiem w filmie jest znany Roztoczański regionalista dr Marek Wiśniewski.

3) Kocirba – to kilku minutowy film o inspiracjach muzycznych folkowego zespołu Kocirba, który będzie dobrym wstępem do finałowego obrazu:

4) Wieczór zakończymy filmem o wiosce Olmany na białoruskim Polesiu – mieszkańcy opowiadają o swoim życiu, sposobie widzenia świata, śpiewają pieśni. Film pokazuje ślady archaicznego, tradycyjnego myślenia po to, by ludzkie sprawy zobaczyć w innym kontekście. Aby mówiąc o życiu i śmierci sięgać do innej perspektywy, do innych planów – tych, które nasza współczesna kultura całkiem zasłoniła.

(z powodów technicznych, repertuar może się jeszcze zmienić, nie wiemy jeszcze co nam przyniesie jutrzejszy dzień)

Jak widać po programie wieczoru, czekają nas ciekawe chwile i ciekawe doznania. Zapraszamy!

Stowarzyszenie Folkowisko

2 Comments

  1. Marcin Klysewicz

    30 kwietnia 2013 at 16:28

    A ja mam pytanie choc pewnie nie tutaj powinno pasc – dlaczego film o Horyncu zostal dowolany i z jakiego powodu nie moze byc pokazany?

  2. Timelaps chyba nie jest stworzony do tego typu wyświetlań…

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑