herbert

16 kwietnia (wtorek) o godzinie 19:30, wielbiciele teatru w Horyńcu, będą mieć „nie lada gratkę”. Ze swoim spektaklem ,,Ostatnie tango z Herbertem” wystąpi Przemysław Tejkowski. Miejsce, to oczywiście Horyniecki Teatr Dworski, tam też do nabycia bilety.

Monodram Przemysława Tejkowskiego „Ostatnie tango z Herbertem” pokazuje świat, gdzie miejscem Herbertowskiego słowa jest śmietnik. Bohater jest bezdomny, jak bezdomne są dziś myślenie i mądrość. Bezdomny, bo wykluczony, czy dlatego, że wybrał dumne wygnanie? A może odrzuciwszy coś, czego nie mógł zaakceptować, znalazł się poza obrębem świata, rumianego jak rzeźnia o poranku? Słychać jakieś spokojne przyzwolenie w sposobie, w jaki Bohater mówi o zabójstwie na śmietniku jako nagrodzie za godziwe życie. Kim jest Bohater? Czy to alter ego Herberta? Pana Cogito? Tejkowskiego? Wszyscy trzej zgodnie mieszczą się w tej metaforycznej Osobie, którą aktor kreuje na scenie. źródło

Przemysław Tejkowski, aktor,  absolwent PWST w Krakowie, w latach 2007-2011 dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, W dorobku ma około 60 ról  teatralnych, kilka filmowych. Autor audycji i słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych.