horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Konkurs na najlepszą fotografię pleneru Nowińskiego – finał

Stowarzyszenie Folkwoisko z Gorajca, zorganizowało otwarty plener fotograficzny z konkursem w terminie od 21 marca do 24 w Nowinach Horynieckich. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i dopiero w sobotę mógł się odbyć planowany plener. Grupa pasjonatów zebrała się w Horyńcu i udała do Nowin z przewodnikiem. Akurat tego dnia pogoda była jak na zamówienie. Głównym tematem pleneru był zachód słońca i fotografia HDR. Uczestnicy poznali historię krzyża „jeleń”, odwiedzili Świątynię Słońca w lesie Nowińskim i następnie udali się na mało znany punkt widokowy w Nowinach, by obserwować i fotografować spektakl zachodzącego słońca. Po zachodzie, część uczestników udała się do domów, natomiast trzech zapaleńców, już o zmroku, udało się do kapliczki Sobieskiego. Tam okazało się, że w blasku księżyca i pól obsypanych śniegiem, mała świątynia wygląda jak z bajki. Właśnie fotografia tej kapliczki w scenerii nocnej, z rozgwieżdżonym niebem, wygrała konkurs na najlepszą fotografię pleneru. Autorem jest Tomasz Mielnik z Lubaczowa. Ciekawym aspektem konkursu były nie tylko nagrody, ale też jury. Postanowiono skompletować pięcioosobowy skład, który składał się z fotografów, którzy są z ziemi lubaczowskiej i zajmują się profesjonalnie robieniem zdjęć. Do jury należeli z Horyńca: Joanna Tomaszewska, Paweł Maksymiec, Krystian Kłysewicz, oraz Tomasz Michalski, Michał Jabłoński z Lubaczowa.

Nagrodą w konkursie było 100 złotych i zaszczyt stania się autorem fotografii, która będzie zdobić pocztówkę. Zostanie ona wydana w limitowanym nakładzie 250 sztuk. Rewers pocztówki będzie stylizowany na styl przedwojenny, jakie miały wtedy Lwowskie drukarnie. Umieszczona zostanie tam informacja o składzie jury, autorze fotografii i ozdobna pieczątka stowarzyszenia. Pocztówka powinna z miejsca stać się kolekcjonerskim rarytasem. Poniżej dwie fotografie, które znalazły się w finałowej trójce, Świątynia Słońca Tomasza Mielnika i drzewo Łukasza Zdeba.

23

 

5 Comments

  1. Nie chcę być malkontentem ale trzy finałowe zdjecia nie mają nic wspolnego z tematem pleneru.

  2. To wszystko przez zimę, która pokrzyżowała plany

  3. No na stronie Folkowiska były fotki z zachodzącym słońcem może nie najwyższych lotów ale zgodnie z założonym tematem.Z swiatecznym pozdrowieniem.Horyniecki

  4. Zachód słońca, był momentem kulminacyjnym pleneru, przed i po też było co fotografować.

  5. Spoko narzekałem dla zasady bo maruda jestem.:)

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑