horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Sprawa łączenia szkół odwleczona w czasie

Dziś na Sesji Rady Gminy, zapadła decyzja, odsunięcia w czasie kwestii łączenia szkół w Horyńcu (do połowy marca). Teraz będziemy mieli czas, gdzie wreszcie gmina będzie się mogła przygotować i pokazać, czy warto zaczynać temat łączenia szkół, ewentualnie pokazać inne rozwiązania.

Na sesji poruszono temat, usprawniania działania szkół dzięki połączeniu – można tu zadać pytanie, czy teraz nie działają sprawnie? Oszczędności – czy teraz gdzieś są marnotrawione pieniądze? Wójt w odniesieniu do wczorajszego posiedzenia komisji i tematu łączenia szkół wyraził zaniepokojenie… że społeczeństwo ma „tupet” coś narzucać władzy. Czyżby nasi urzędnicy zapomnieli, że to społeczeństwo wybiera władzę? Warto przestać się obrażać i zacząć merytoryczne rozmowy.

10 Comments

 1. Nigdy w życiu bym nie pomyślał, że niektórzy urzędnicy i niektórzy radni (powtórzę niektórzy) mogą reprezentować poziom 0.

 2. i, że wcale nie po to ich wybraliśmy, żeby nas reprezentowali i wspierali w trudnych sprawach, ale po to, aby nam w pewnym momencie powiedzieli, że nasze miejsce jest za……..zamkniętymi drzwiami.

 3. Wójt miał czelność powiedzieć że jest zaniepokojony tupetem społeczeństwa,. To świadczy ( jeżeli to prawda ), że nie dorósł do tej funkcji, bo nie rozumie gdzie jest jego miejsce i kto go wybrał i po co? Społeczeństwo powinno teraz wykazać się nie tupetem, ale rozsądkiem i sprowadzić go do parteru przy urnie wyborczej.

 4. oooo widzę że nie zostawiacie suchej nitki na władzy

 5. Michał
  Wójt miał czelność powiedzieć że jest zaniepokojony tupetem społeczeństwa,. To świadczy ( jeżeli to prawda )…

  Nie są to dosłowne słowa, ale sens ten sam. Niektórzy obecni na sali, mogli się poczuć bardzo obrażeni, że nie powinni być dopuszczani do słowa, czy określani jako „publiczność” – tymczasem urzędnicy zostali obrażeni, przez ową publiczność… lepszego słowa, jak „tupet” tutaj nie znajduję. Zamiast szukać winnych, nawet wśród części społeczeństwa, którego sprawa dotyczy, wystosowanie pism do… kuratora o ile pamiętam, lepiej uwagi społeczeństwa zapisywać i się do nich dostosować, na ile to możliwe.

 6. Wypowiedź Pana Macieja na forum skłoniła mnie do wyrażenia przeprosin wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami. Każdy może, choć nie ma prawa ulec złym emocjom i sprawić drugiemu przykrość ( wójt dyrektor, rodzic czy inna zainteresowana osoba ). A materia jest delikatna bo chodzi o dzieci W tym przypadku wielu uraziło wielu i w wielu miejscach, i czas na refleksję, która wynika ze słów „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem”. Do błędu przyznać się każdemu z nas jet trudno, ale należy.

 7. a gdy idę do naszego,horynieckiego sklepu to mam wciąż mieszane uczucie,jak to z drobnymi w kasie u pani sklepowej i czy jak dam stówkę to czy usłyszę,drobne proszę,drobne i patrząc na zarobki nauczycieli i urzędników to owo żądanie to absurd,bo stówka to są właśnie drobne

 8. zakończcie już te pyskówki i niech powołają zespół szkół bo nie o dobro tu chodzi lecz nauczycieli bo ostatnio miałem okazje być niby na wywiadówce w naszym gimnazjum i z wypowiedzi dyrektora można wysnuć wniosek że tak się stara że pewno nasze gimnazjum jest na 1 miejscu w polsce i tak dba o uczniów a jak jest to już każdy może ocenic sam . Dlatego zasłaniając się dobrem uczniów po prostu osoby z zagrożonych etatów bedą walczyć do końca o utrzymanie etatów, bo na pewno nie chodzi o dobro uczniów bo im nic nie grozi i dla nich się nic nie zmieni no może dyrektor

 9. Zmieniać zawsze należy na lepsze!. Obserwatorze jeżeli wiesz na czym polega praca z młodzieżą w wieku 13-16 lat to podaj chociaż jeden pozytywny przykład zysku dla ucznia z takiego połączenia. Natomiast jeśli chodzi o nas nauczycieli to oczywiste, że bronimy swojego miejsca pracy. A Ty nie bronisz swojego?!

 10. Panie nauczycielu pyta pan o zysk a ja zapytam o strate i w dalszym ciagu uważam że dla uczenia czy to będzie zespół czy nie nic się nie zmieni tak samo jak dla / tz szarych nauczycieli/ a jedynie dla dyrekcji czy administracji kazdy by bronił ale proszę nie zasłaniać dobrem ucznia

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑