horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Czy wrócą drezyny? Gmina doczekała roztopów! Mamy pierwszych w tym roku złapanych na granicy

Można by powiedzieć, że ten kolejowy zabytek na zdjęciu, czyli drezyna, to już historia. Tymczasem według planów kolei, linia Munina – Hrebenne może być wyłączona z ruchu! To bardzo realne plany, które mogą być wdrożone już w 2014 roku. Wtedy będziemy mieć już drogę otwartą dla użytkowania drezyn.

drezyna

To nie lodowisko do jazdy na łyżwach, to chodnik w Horyńcu! To cud, że jeszcze nikt się nie połamał… to stan na wtorek, dziś w środę jednak gmina doczekała się roztopów i problem zniknął.

chodnik

Tymczasem, jak pisze elubaczow.com: W sobotę (16.02) funkcjonariusze z placówki SG w Horyńcu Zdroju zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Mołdawii, którzy pieszo przeszli z Ukrainy do Polski. Są to pierwsi w tym roku migranci zatrzymani na tzw. zielonej granicy państwa.

Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat pokonali tzw. zieloną granicę ukraińsko-polską pod osłoną nocy. Celem ich podróży miała być Austria, gdzie jak mówią, chcieli podjąć pracę zarobkową.

Posiadali przy sobie niewielką ilość gotówki, mapę Europy i kompas – to miało ułatwić im dotarcie do wyznaczonego celu podróży.

Zgodnie z umową o readmisji, obaj obywatele Mołdawii zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

1 Comment

  1. mieszkaniec gminy

    21 lutego 2013 at 22:03

    Teraz chcą zamykać, a jak lubelskie linie kolejowe chciały przejąć tą linię aż do muniny i uruchomić swoje połączenia to wówczas nie chciano o tym słyszeć. Władze kolejowe, które chcą zamknąć tą linię zachowują się jak przysłowiowy pies ogrodnika – sam nie zje i innemu nie da – żal :/

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑