Biesiada teatralna w horyńcu 2013

Wielu, kojarzy Biesiadę Teatralną w Horyńcu, z takim oto malowanym ogłoszeniem. Ta niezwykła impreza kulturalna, ma swoją długą historię w Horyńcu. Pierwsza z cyklu Biesiada powstała w 1976 roku. Z małymi wyjątkami, trwa do dziś, z roku na rok powiększając też grono niezwykłych osobistości teatralnych, które obejmują przewodnictwo jury, wyłaniające najlepszych biesiadujących aktorów.

Horyniecka Biesiada ma już wyrobioną markę na arenie krajowej. Niegdyś szeroko komentowana, dziś nieco ucichła, warto to zmienić. Ponieważ dziś wszystko stoi „na internecie”, pod egidą horyniec.info startuje strona poświęcona tylko Biesiadzie Teatralnej: www.biesiada.horyniec.info – na niej będzie można znaleźć nie tylko aktualne wieści z Biesiady, ale także sukcesywnie będą się ukazywać historyczne artykuły i inne ciekawe materiały.

Warto promować tę niezwykłą imprezę. Stanowi ona o naszej chlubie i poziomie społecznym. Zainteresowanych teatrem i sztuką w Horyńcu, zapraszam na fanpage facebookowy Biesiady, który został właśnie uruchomiony – www.facebook.com/pages/Biesiada-Teatralna – będzie na nim wszystko co jest związane z Biesiadą.

Tych, którzy chcą rozmawiać o sztuce, także zapraszam do dzielenia się wrażeniami po spektaklach o 19:30 na żywo. Osoby, które zechcą ze mną porozmawiać, gorąco zapraszam, będę każdego dnia na przedstawieniach. Rozmowy te, pozwolą mi na ciekawsze relacje. Będę się też starał rozpowszechnić Biesiadę w większej ilości mediów internetowych. 14 lutego startujemy!

Zapraszam

Grzegorz Ciećka