W poniedziałek, w Telewizji Rzeszów, znów na temat prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec. Trzeba powiedzieć, że jeszcze takiego rozgłosu nie mieliśmy i prędko nie będziemy mieć. Nagle się okazuje, jak wiele osób znanych korzystało z zabiegów w Horyńcu i że tak na prawdę, zabiegali oni o to, by z rozwagą podejść do tej prywatyzacji. Dzięki takim zabiegom, różnych osób, niedoszła do skutku pierwsza prywatyzacja, która się rozpoczęła jeszcze w 2011 roku, a została przerwana w czerwcu 2012 roku.

Obecnie, dzięki dobrej ofercie, obecny inwestor przekonał Ministerstwo, że jego mocną stroną, jest bycie lokalnym biznesmenem, oraz posiadanie obiektu, który może rozwinąć od razu działalność Uzdrowiska. Takie przedstawienie sprawy na papierze, musiało wyglądać idealnie dla urzędników. Tymczasem idyllę tej strategii, przerwał niespodziewany protest pracowników Uzdrowiska. Postanowili oni, pokazać inną stronę tej prywatyzacji, czyli sprzedaż dobra społecznego i cennych zasobów naturalnych. Do dotychczasowych posłów i urzędników z PO, PSL, którzy lobbowali, by nie sprzedawać Uzdrowiska, dołączyli członkowie PiSu.

Materiał z poniedziałkowych Aktualności, można zobaczyć, klikając TUTAJ, news z Uzdrowiska jest drugi. Natomiast materiał filmowy z rozmową posła Mieczysława Kasprzaka PSL i Renaty Butryn PO w programie „Dzisiaj Polityka” TUTAJ lub klikając na poniższy obrazek, wtedy to przeniesiemy się na strony TVP Rzeszów (gdzie między innymi też o sytuacji Huty Stalowa Wola).

tvp rzewow