horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Drugie podejście do konsultacji społecznych w sprawie szlaku Jana III Sobieskiego

imagesW piątek 18 stycznia, o godzinie 14stej, drugie podejście do tak zwanych konsultacji społecznych, dotyczących Szlaku Jana III Sobieskiego. Każdy, kto chciałby podyskutować na tematy rozwojowe Horyńca, powinien przyjść w ten dzień do świetlicy przy stadionie.

Istotnym elementem procesu przygotowania opracowania jest partycypacja społeczna, a tym samym poznanie Państwa opinii na temat mocnych i słabych stron, a także szans i zagrożeń naszej Gminy wynikających z budowy i rozwoju Szlaku Jana III Sobieskiego jako produktu regionalnego Polski Wschodniej. Państwa wiedza, potrzeby i opinie będą miały wpływ na kształt diagnozy Gminy Horyniec-Zdrój oraz wypracowania perspektyw działania na lata 2014-2020 w obszarze rozwoju społeczno-gospodarczego i współpracy punktów węzłowych.
Zaproszenie kierujemy do mieszkańców, przedsiębiorców związanych z turystyką oraz infrastrukturą okołoturystyczną, lokalnych grup działania, organizacji pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia) zainteresowanych projektem, przedstawicieli Instytucji Otoczenia Biznesu , klastrów, organizacji turystycznych i okołoturystycznych oraz przedstawicieli instytucji naukowych.

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy: ughoryniec.iap.pl

Dla tych, którzy nie wiedzą nic o Sobieskim i naszych okolicach, bardzo rozległe opracowanie dotyczące Wyprawy na czambuły Tatarskie, obejmujące nasze okolice. Także ciekawy materiał zawierający powiązania Sobieskiego z Horyńcem. Są to oczywiście dociekania i rekonstrukcje, na podstawie materiałów źródłowych:

Pogoń – szukamy śladów Sobieskiego na Roztoczu

Sobieski w Pogoni za Tatarami – Nowe Wzgórze

Niebieskie Smoki Sobieskiego pod Radrużem

Królewski wypoczynek – Sobieski w Horyńcu

15 Comments

 1. Czy tylko ja mam takie wrażenie, że gmina nie chce nikogo na tym spotkaniu? Przecież wiele ludzi o tej porze jeszcze jest w pracy i wątpię, żeby się specjalnie zwalniali. Jakby nie mogli tego zorganizować o 16. No ale nie mogą, przecież oni już nie pracują… A spotkanie podobno dla ludzi ma być, ta…

 2. Sam będę miał problemy z dotarciem. Frekwencja zapewne będzie jeszcze mniejsza niż ostatnio…

 3. Panie Grzegorzu, a co pan tak skromnie o ostatnim spotkaniu? Przecież to była totalna kompromitacja…

 4. Właśnie po organizacji takich spotkań widać, jak dla gminy ważne są „konsultacje społeczne”. Cholera, jak ja nie cierpię tej poprawności politycznej…

 5. To nie kwestia poprawności, tylko jest to skomplikowane, i nie wiadomo jak ugryźć.

 6. ano nima anonimaj

  14 stycznia 2013 at 13:02

  i,że często słyszymy zdanie-światem rządzą wielkie pieniądze-i warto się zastanowić,a skąd te pieniądze się biorą i,że to z marzeń o panowaniu nad światem.I co ma do tego szlak JIIS,zapytacie,Ano,że komuś zamarzyło połączyć w jedną całość coś,co nie daje gwarancji sukcesu i,że to kolejne mękolenie o czymś,co może dać pieniądze i ściągnie wycieczkowiczów spragnionych historycznego szkolenia.

 7. Też słyszałem, że były jaja na wcześniejszym spotkaniu…hehe. Napisz panie admin coś więcej skoroś pan tam był.

 8. Pytanie w takich przypadkach brzmi, gdzie jest winny, czy jest to organizator, i kto nim faktycznie jest. Czy też może goście, którzy zamiast mówić prosto i zrozumiale pół godziny mówią o strategii, zamiast przejść do sedna, jednocześnie tworzą dziwne komunikaty i zaproszenia, z których zwykły człowiek nie wie o co chodzi.
  A może winę zwalić na społeczeństwo, które mimo nawet trudności, nie chce się interesować „cegiełkami” albo kroczkami, które mogą coś pomóc Horyńcowi, ale ponieważ nie jest to przysłowiowa bomba, to po co się męczyć..

  A było tak: przyszedłem ja, dwoje osób, właścicieli Stadniny Koni Polanka i był wysłannik lasów państwowych, tyle. Reszta to byli gapiowie, co akurat byli w świetlicy i kilka osób z gminy. Wójt uznał, że z trzema osobami szkoda coś robić…

 9. To je dopre 🙂

 10. Sobieski jakby to słyszał to by rzucił parę szlaków

 11. zębowa wróżka

  16 stycznia 2013 at 12:46

  a ja uzupełnię wiadomością,że wodę Hetmańską można kupić tylko w dobrych sklepach spożywczych

 12. ludzie kupujcie Horyniankę i zapomnijcie o Hetmańskiej mówi nam producent,a nam serce mówi,że nazwa może i fajna i tylko,że ten chłyt marketigowy no niewypał i tylko dyrekcja ma satysfakcję,że coś zrobiła dla Horyńca

 13. a dodam jeszcze,że Horyniankę można kupić w dobrych sklepach spożywczych

 14. Wygląda na to, że mieszkamy w Horyniu, skoro mamy wodę Horyniankę

 15. a cisowianka z cisnej,ale tam na szczęście nie mieszkamy

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑