horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Nowe przepisy związane z gospodarką śmieciową w Horyńcu już wdrażane

Znamy już stawki opłat za śmieci, będzie to 10 złotych za odpady niesegregowane i 5 złotych za odpady segregowane. W porównaniu na przykład z Katowicami, które ustaliły te opłaty na poziomie 20 i 14 złotych, to dość mało. 10 albo 5 złotych będzie nałożone, zgodnie z nową ustawą, na jednego domownika. Oznacza to, że osoby samotne nie odczują zasadniczo tego podatku, natomiast rodziny wielodzietne i wielopokoleniowe muszą się liczyć z często dla nich z absurdalnie dużymi opłatami. Co na to nasze władze? Inne samorządy biorą pod uwagę sytuację rodzin wielodzietnych, u nas chyba tego zabrakło. Dodatkowe informacje też na stronie www.horyniec.net

śmieci

17 Comments

 1. ciekawe jak rozwiążą ten problem na blokach odnośnie segregacji odpadów

 2. Ta cała ustawa śmieciowa wydaje się być jakaś taka niedopracowana. Co było złego w poprzednim systemie wywozu śmieci? Płaciło się od kubła na śmieci i każdy był zadowolony – zawsze tylko muszą skomplikować ludziom życie.

 3. Napisz, które samorządy i w jaki sposób, ustalajac nowe przepisy smieciowe, zadbały o rodziny wielodzietne i wielopokoleniowe? Podaj też czego zabrakło u nas bo widać, że masz więcej wiedzy od tego co „się mówi we wsi”

 4. U nas we wsi w wielu sprawach brakuje myślenia pro społecznego, a jest za dużo myślenia, że nie da rady. Obywatel na starcie uważany jest za przestępcę i krętacza, a urzędnik za… zajeżdżającego się na śmierć pracownika, który wypruwa z siebie flaki dla dobra społeczeństwa, gdyż jest tego świadomy i składa przysięgę, że będzie służył społeczeństwu.

 5. To co piszesz to nic nowego. Odpowiedz na pytanie, które zadałem powyżej.

 6. To chyba niezbyt duży problem stworzyć uchwalę, która ustala wysokość podatku od powierzchni lokalu, czy też regresywny względem ilości domowników, albo uzależnioną od wysokości dochodów na członka rodziny? Najlepiej walnąć każdemu tak samo, nie ważne, czy zarabia tysiąca na rodzinę sześciu osobową, czy też 10 tysięcy na dwu osobową.

 7. widzę Grzegorzu że tworzysz nowe prawo… radze zajrzeć do ustawy a nie wymyślać

 8. W mediach różnego rodzaju można było znaleźć różnego rodzaju doniesienia, że różne samorządy albo się nie zgadzają z ustawą śmieciową, albo będą szukać rozwiązań, by opłaty były sprawiedliwe.

  Nasi urzędnicy oczywiście znając prawo uchwalili podatek – Urząd Gminy wyliczył górną stawkę na wysokość 12 zł, Radni ucięli o 2 złote. Tymczasem jak ogólnie wiadomo, trwają prace nad zmianą ustawy, będą duże możliwości zmian. Ciekawe czy u nas zechce się władzy coś zmienić?

  Ciekawy przykład z pomorza:

  W zaledwie kilku gminach za wywóz śmieci zapłacimy w zależności od zużycia wody. W Łebie za m sześc. wody zapłacimy najprawdopodobniej 3,28 zł za śmieci segregowane i 4,26 zł za mieszane. W podobny sposób zapłacą mieszkańcy gminy Bytów.

  Wiele gmin odłożyło w czasie prace nad tą uchwalą, inne uchwaliły projekt z błędami, by pokazać wierchuszce, że nie ma ulg…

  Radzę być na bieżąco 🙂 Horyniec nie stać na podwyżki, nie słyszałem, by którykolwiek mieszkaniec gminy był zadowolony z takiej ceny… Trzeba szukać rozwiązań, a nie iść po najmniejszej linii oporu.

 9. mam kolegę z kieleckiego i rozmawiałem z nim ostatnio na temat śmieci. u nich śmieci podnieśli z 18 zł na 21 zł za kosz i nie ma żądnego naliczania na osobę. u nas niech się wezmą najpierw za tych co od kilku lat wcale nie płacą za śmieci tylko palą w piecach albo wynoszą do pojemników na cmentarzu. Zaklad Usług komunalnych też powinien słono płacić za wysypywanie śmieci poza ogrodzenie cmentarza ale jakoś nikt tego nie widzi. ciekawe co na to ochrona środowiska .może zrób Grzegorz parę fotek jako dowód.

 10. Dziękuje za wyjaśnienia! Po nowemu mi się podoba bo mam w domu 4 osoby z których 2 są poza (szkoły) czyli zapłacą 2. Od lat segreguję śmieci więc dla mnie jest cena 5 za os. na miesiąc. Razem 10 miesięcznie za cały dom. Po staremu płacę ok 18 zł więc bedę 8 zł do przodu. Przykład z wodą do mnie nie przemawia bo zużywam ok 8 kubikow więc zapłaciłbym prawie 30 zł! Zresztą ten sposób nijak się ma do wytwarzania śmieci i promuje brudasów-zakrecą kraj to zapłacą mniej. Jestem więc pierwszym zadowolonym a reszcie narzekaczy, na czele z prowadzącym stronę polecam sortowanie a będzie taniej. I czyściej.

 11. … a gdyby tak przyszłoby Ci płacić za 7 osób , też byłbyś usatysfakcjonowany?

 12. Hej,hej komuna już dawno się skończyła i nie ma nic za darmo. Kupujesz chleb dla 7 osób to i płać za to co po sobie zostawią.

 13. Widzę , ze źle mnie zrozumiano. Ja płaciłem, płacę i będę płacił , za to , ile moi domownicy ,, wyprodukują” odpadów. Tylko , że jegomość nie wie jeszcze, jak to wszystko będzie działało i na jakich zasadach, pożyjemy zobaczymy.

 14. No właśnie, problem polega na tym, że najbardziej poszkodowani będą najbiedniejsi…
  Co do dzikich wysypisk, to wiem gdzie są, ale mentalności niektórych ludzi nie zmieni. Co to dla kogoś tam wywalenie pralki do lasu, albo palenie w piecu śmieci. Nawet jak za nie będą płacić, to nie chodzi o to, że płacą, ale że będą na tym grzać.

 15. Ksywek Tysiące

  28 grudnia 2012 at 21:00

  a ja pomyślało,że też w ogóle do tej pory opłacało im się te śmieci w ogóle wywozić za te śmieszne pieniędzy,co my im płacili,że do tej pory jeszcze nie poszli z torbami to istny cut

 16. Widocznie przysłowiowy żołądek się za bardzo rozepchał, i trzeba więcej weń napchać.

 17. Ksywek Tysiące

  29 grudnia 2012 at 10:10

  głowa mała na to wszystko,żeby nie powiedzieć cokolwiek trzeba by się wyrazić o zdolnościach umysłowych a jak wiadomo ocena to tylko kwestia osobista i lepiej zachować dla siebie te wątpliwuej jakości mądrości i ciekawe co dalej to nie pytać i w ogłe ankieta na ten szlak trzeba jąw końcu wypełnić i żeby mieć jakiś udział w tworzeniu spolecznego spojrzenia a nie tylko o swoich kieszeniach i żoładkach i co by nie powiedzieć to jest wesołoa bilet do Lubaczowa 5,8 a do Rzeszowa 20,50 a chleb 2,2 a mleko i czy starczy czy nie panie premierze no

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑