horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

13stka nieszczęśliwa dla Horynieckiego Parku Zdrojowego, dziś początek wycinki

Wycinka parku w Horyńcu - początek

Na pierwszy odstrzał poszedł potężny szpaler tuj. Drzewa są od razu czyszczone z gałęzi na bieżąco, i jak widać w tle, od razu palone. Przy takim tempie prac, przed świętami park zostanie wycięty w pień i wysprzątany. Więcej informacji odnośnie parku i postępu wycinki na bieżąco.

7 Comments

  1. Szkoda , że wycinają tak dorodne tuje. Dla mnie tym bardziej , że je sadziłem. Myślałem że wkomponują te aleje w przyszły park a teraz obawiam sie ,że skończy sie jak w Lubaczowie lub Narolu.

  2. gałęzie powinny przejść przez rębak tak jak było to robione ostatnim razem w parku, a nie smrodzą w samym centrum.guma na bieżni to niektórym bardzo śmierdziała ,ale palonych gałezi chyba nikt nie czuje.I jak to wyglądają porządki w uzdrowisku.szkoda ,że opon tam nie palą.

  3. Mimo wszystko smród palonych gałęzi, to jak perfuma, w porównaniu z płonącą gumą

  4. Zauważyłeś może Grzegorz czy np. w Lubaczowie podczas wycinki drzew palili gałęzie w samym centrum miasta ,chyba nie. Jakby Ci podpalili te gałęzie pod domem to ,by nie pachniały jak te wspomniane perfumy ,tylko smierdziały tak samo jak ta guma z bieżni

  5. TO tylko porównanie, ale faktycznie palić bardzo „aromatycznych” gałęzi tujowych nie powinni w tak dużej ilości.

  6. ja tam się ciesze, że coś tam robią może i śmierdzi (chociaż mi to nie przeszkadza), ale za to park będzie się zmieniał ;)pozdrawiam wszystkich niezadowolonych :]

  7. śmierdzą nie palone tuje, lecz ich osobliwe owoce w postaci plastikowych kubków rosnących w dolnych partiach drzew, na wysokość wyciągniętej ręki,zawsze można jakieś plusy znaleźć, zwyczajna na patyku pieczona na tui – kartofli pieczone w tui, niech się Makłowicz chowa razem z Gessler!!!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑