horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Echa Roztocza: nowa albo pierwsza regionalna gazeta, obejmująca powiat lubaczowski, biłgorajski i tomaszowski.

Wyszedł właśnie kolejny numer tygodnika Echa Roztocza. Gazeta dostępna jest w Horyńcu, między innymi w sklepie Niwex, kosztuje tylko 2 złote. Aby poznać dokładniej profil działania i cel, przytoczę artykuł z biłgorajska.pl na temat gazety. Tymczasem, w najnowszym numerze, dość dużo newsów z naszego powiatu i oczywiście nie mogło zabraknąć Horyńca. Na razie w formie niemal telegraficznej, ale mam nadzieję, że pojawią się ciekawe artykuły, które będą poruszać bardzo ważne sprawy, związane z naszą ziemią Horyniecką.

Nowy regionalny tygodnik to efekt przekształceń „Tygodnika Tomaszowskiego”. Nowy wydawca chce, aby gazeta jednoczyła nasz region. – Roztocze rośnie w siłę. Poprawia się infrastruktura, rośnie świadomość tego, że przyszło nam żyć w naprawdę pięknym miejscu. Została opracowana marka Roztocze – „Witalność z natury”. Wydarzenia kulturalne osiągają poziom ogólnopolski. Powstało i będzie się rozwijało Roztoczańskie Forum Gospodarcze. Naturalnym krokiem wydaje się wzmacnianie relacji wewnętrznych, które wciąż wydają się za słabe. Roztocze nie jest spójne wewnętrznie – wiele instytucji (w tym również samorządów) działa na własną rękę w sytuacji, gdy trzeba wspólnoty. Trzeba nam wspólnej pracy, żeby wygrać gospodarczo, bo mało kto będzie chciał żyć na Roztoczu tylko z powodu piękna, w sytuacji wysokiego bezrobocia i postępującego wyludniania się – stwierdza Marcin Rechulicz, prezes Wydawnictwa Agencja Rozwoju Roztocza.

„Echa Roztocza” będą się ukazywać w każdy czwartek. Prezes Wydawnictwa zaprosił do współpracy, przy tworzeniu gazety, nasz portal informacyjny bilgorajska.pl. Dziennikarze portalu będą przekazywać informacje z terenu powiatu biłgorajskiego.

– Chcemy włączyć się w proces kształtowania świadomości Roztocza, budowania lokalnego patriotyzmu i zwiększyć wewnętrzną spójność Roztocza, tak aby mieszkańcy Horyńca wiedzieli, co dzieje się w Szczebrzeszynie i Zwierzyńcu, a mieszkańcy Biłgoraja, co dzieje się w Narolu. Nie chcemy być głosem, ale echem, a właściwie echami Roztocza, gdyż mówi ono wieloma głosami w różnych miejscach. My pragniemy to Państwu przekazywać – zapowiada Wydawca.

Nowa gazeta to również szansa dla przedsiębiorców, dla których jest to szansa na reklamę w trzech sąsiadujących ze sobą powiatach. Zapraszamy do współpracy. źródło: biłgorajska.pl

2 Comments

  1. echa echom nierówne bo najlepiej ucho przyłożyc do żródła przecieku a to spójność to tylko na papierze redaktora

  2. a po namyśle dodam jeszcze,że kończę działalność dziennikarską niech to robią profesjonaliści

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑