Wbrew zapowiedziom trzy uzdrowiska jednak idą na sprzedaż. Chodzi o Rabkę, Horyniec i Wysową – dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Pierwotnie uzdrowiska miały być przejęte przez samorządy, ale marszałkowie województw nie złożyli wiążących ofert.

Na tym prywatyzacja uzdrowisk prawdopodobnie się skończy. Pozostałe, czyli Szczawno, Lądek, Ciechocinek, Busko, Kołobrzeg i Świnoujście, mają przejąć samorządy – o ile oczywiście będą chciały się nimi opiekować.

Będzie to jednak możliwe dopiero po złożeniu formalnego wniosku przez samorząd. Konieczne jest także wejście w życie rozporządzenia Ministra Skarbu Państwa w sprawie komunalizacji uzdrowisk. Na razie jest ono analizowane przez Rządowe Centrum Legislacji. (RMF24)

Oznacza to, że Horyniec nawet nie miał możliwości być komunalizowany. Obecnie trwa procedura prywatyzacyjna Uzdrowiska. Do 31 października, trzech potencjalnych nabywców, ma czas na złożenie wiążących ofert umowy zakupu. Oficjalnie wiadomo, że ministerstwo ma zamiar sprywatyzować Uzdrowisko Horyniec do końca roku. Być może nawet pod koniec listopada dojdzie do ostatecznych rozwiązań.