horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Koncert w Radruskiej cerkwi w sobotę 15:30 wstęp wolny!

Już w najbliższą sobotę czeka nas przedsmak czegoś, co śmiało można nazwać: wejściem na wyższy poziom smaku wydarzenia kulturalnego. Tym wydarzeniem będzie koncert kwartetu smyczkowego „Po trzynastej” Filharmonii Podkarpackiej, organizowany w Radruskiej cerkwi, słynącej z niespotykanych właściwości akustycznych.

Nie jest to oczywiście impreza kalibru koncertu przysłowiowej Dody, synonimu kiczu bez treści, ściągająca tłumy, ale odwrotnie, muzyka dla koneserów. Właśnie takich wydarzeń na ziemi Horynieckiej do tej pory brakowało. Dotychczasowe imprezy, organizowane na wzór jarmarczny, nie ściągały zasadniczo nikogo spoza Horyńca. Natomiast muzyka dla koneserów, jak na przykład niedawne koncerty w ramach Narol Arte, przyciągają jak magnes. „Światowy Dzień Radruża 2012” organizowany przez Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie próbą generalną przyciągania ludzi do takich przedsięwzięć wyższych lotów w naszych Horynieckich okolicach.

Początek koncertu godzina 15:30 – przedtem już od godziny 12:00 plener artystyczny i pisanie ikon. Godzina 14:00 inscenizacja historii tatarskiej branki z Radruża. Wstęp Wolny

Szczegóły koncertu:

Wykonawcy: kwartet smyczkowy i recytator

Repertuar: opracowania utworów m.in. R. Schumanna,

F. Schuberta, F. Mendelssohna, J. S. Bacha

oraz aranżacje muzyki sakralnej i utwory poetyckie

7 Comments

 1. Jakies ograniczenia wiekowe są w zwiazku z plenerem ?

 2. Takie szczegółowe Informacje w Muzeum Kresów, albo w Radrużu u Pani Przewodnik

 3. Miesiąc temu, w trakcie zwiedzania cerkwi dowiedziałam się o terminie koncertu i przyjechałam z mężem 50 km,aby go wysłuchać.Niestety,termin został zmieniony i w ostatniej chwili ten nowy został podany w internecie(parę dni temu była tylko zapowiedź -21 września)Ani w Radrużu na bramie do cerkwi,ani w Horyńcu żadnego plakatu o tej imprezie,zero informacji,to jak znajdą się koneserzy.Ktoś tu szpetnie sprawę zawalił.

 4. Dodam jeszcze,że koncerty Narol Arte mają bogatą widownię i wielu entuzjastów,ale w całej okolicy no i oczywiście w samym Narolu pełno plakatów z programem.

 5. Ciekawe ile dziś było tych chętnych na koncert, mam wrażenie, że to nie jedyny przypadek.

 6. No organizator, czyli Muzeum Kresów w Lubaczowie działało tak jakby chcieli, żeby jak najmniej osób przybyło do Radruża na ten koncert, by może w przyszłości tłumaczyć się, że nie ma zainteresowania takimi imprezami w cerkwi i mieć po prostu spokój… No cóż, MACIE PECHA, bo zainteresowania tym wydarzeniem z pewnością będzie spore!

 7. To muszę jeszcze uzupełnić,dzisiejsza impreza bardzo udana,plener malarski,rekonstrukacja porwania branki i koncert filharmoników podkarpackich, wszystko ok,a i pyszne ciastka z kawą lub herbatą.Na rubieżach RP wielki świat.
  Wielkie dzięki dorosłym organizatorom i młodzieży z gimnazjum w Horyńcu.
  Tylko niepotrzebny zgrzyt z mylną informacją i nasza o jedną za dużo podróż do Horyńca.Ale mimo to postaramy się wrócić

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑