horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Dzieci czekają na boisko, a okoliczni mieszkańcy aż przestanie śmierdzieć

Inwestycja, przy kompleksie Orlik – Szkoły Podstawowej w Horyńcu, która miała się zakończyć 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, jest w trakcie realizacji. To już drugi tydzień poślizgu. Sztuczna nawierzchnia bieżni, rzutnia do pchnięcia kulą i skoczna do skoków, jeszcze nadal nieukończone. Wczoraj, w ekspresowym tempie, do późnych godzin nocnych kładziono tartanową nawierzchnię, dziś możemy oglądać efekt, czerwona nawierzchnia bieżni z oddali świeci nowością… i cuchnie „paloną gumą”. Jeden z mieszkańców skarży się mówiąc:

– Całą noc bolała mnie głowa, gdybym wiedział, że czeka mnie inhalacja z palonej gumy, wyjechałbym.

Chyba warto, przy następnych tego typu projektach budowlanych, uprzedzić okolicznych mieszkańców, że będą trwać prace z użyciem być może toksycznych substancji?

*

*

*

7 Comments

 1. Już sobie wyobrażam jak będzie to całe boisko cuchnąć następnego lata przy około trzydziesto stopniowych upałach, a biedne dzieciaki będą musiały to wdychać pełnymi płucami w trakcie biegów i innych czynnościach przyśpieszających oddychanie…

 2. Zwolnienie z wfu uzasadnione szkodliwością ćwiczeń na boisku 😀

 3. Boże tym ludziom nie dogodzi . Wszędzie są tego typu bieżnie i nikomu nic nie przeszkadza tylko w HORYŃCU!. Na siłe próbujecie szukać dziury w całym. Ja jestem dumny z tego typu inwestycji w Horyńcu .

 4. Jesteś dumny bo ci nie śmierdzi, jakby cały dzień ci śmierdziało palonym plastikiem to byś dostał kota

 5. @Anonim – Oczywiście „opakowanie” ładnie wygląda, ale „zawartość” też jest istotna… Wszędzie robią teraz nawierzchnie tartanowe, ale jeden materiał drugiemu nierówny, także może dlatego też nasz kochany orlik, wykładany tym czymś zielonym bardzo pięknie „pachniał” tego lata w pełnym słońcu. I nikt mi nie wmówi, że takie cudowne „zapachy” są obojętne na organizm ludzki…

 6. Sąsiad szkoły

  18 września 2012 at 19:44

  Przecież Orlik w Horyncu został otwarty, poświęcony i opisany w GH słowami „Wszak to on wziął na siebie odpowiedzialność budowy” ( wiadomo kto ) Czy wtedy chodziło tylko o propagandę czyli kiełbasę wyborczą, a dopiero teraz buduje się to co zostało „oddane” na zasadzie „ciemny lud to kupi”? Czy teraz będzie drugie otwarcie tego co już raz było otwarte? Czy też przed wyborami,a zmoże ciut wcześniej?

 7. @Sąsiad szkoły – przecież dosłownie zawsze tak było i będzie, że wszystkie największe przedsięwzięcia są najbardziej nagłaśniane, i kończone przede wszystkim, tuż przed wyborami. I tak – „ciemny lud” zawsze to wszystko kupuje i to jest przykre. Tym wykończeniem Orlika – bieżnią i innymi pierdołami – też z pewności będą się bardzo, ale to baaardzo szczycić, a wyborcy będą bardzo, ale to bardzo za to im wdzięczni i oddadzą na odpowiednie osoby głos.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑