Warcabiści nie dają o sobie zapomnieć

W dniach 18-23 sierpnia 2012 roku w Pensjonacie „Hetman” w Horyńcu-Zdroju przebywała Kadra Polski Stowarzyszenia CROSS Niewidomych i Słabowidzących w Warcabach na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy w Truskawcu. Poprzedni zarząd klubu zaaranżował na ten okres 3 spotkania z młodzieżą horynieckiej UNII. Podczas Święta Pieroga rozegrano 2 mecze o krótkim czasie gry (40 minut na partię). Oba mecze zawodnicy Unii przegrali po 7:11. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem obecnych na tym święcie. (wyniki i więcej foto po rozwinięciu newsa)

Spotkania toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i były pomocne obu drużynom. Dla kadry Polski był to wartościowy sparing przed Mistrzostwami Europy w Truskawcu (Ukraina) na które bezpośrednio z Horyńca-Zdroju wybierali się a dla horynieckich zawodników wspaniały trening z zawodnikami doświadczonymi, wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski. Zawodnicy „Unii” życzyli medalowych sukcesów swoim przeciwnikom w mistrzostwach w Truskawcu. Teraz z napięciem obserwują wyniki ogłaszane w internecie.

9. Loroch Zygfryd „Jantar” Gdańsk – Wołczak Wojciech 0:2
Następnego dnia „podrażniona” Unia wzmocniła skład i już w partii rankingowej (całkowity czas gry 180 minut) w sali pensjonatu „Hetman” wygrała 12:6. Oto szczegółowe wyniki:

*

8 odpowiedzi do “Warcabiści nie dają o sobie zapomnieć”

1. Śmiało można powiedzieć, że dziś wielu młodych piłkarzy patrzy na mecze lig europejskich, nawet ci w takich niskich klasach jak ta w której jest LKS i marzą o grze w wyższej lidze i sławie. Fajnie byłoby przeczytać kiedyś, że Horyńczanin dostał powołanie do kadry polski, ale do póki nie ma takiego spojrzenia na piłkę, by chować gwiazdy, od małego wpajać założenia taktyczne, zwracać uwagę na motorykę i walczyć o szczyt, wielu przypłaca marzenia kontuzjami i tyle.