horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Radio Rzeszów: intensywne prace nad przejęciem Uzdrowisk – Horyniec i Rymanów przez Marszałka Województwa

Już niecały tydzień został do ogłoszenia przez Ministerstwo Skarbu Państwa wiadomości o ewentualnych dopuszczonych chętnych nabywcach Uzdrowiska Horyniec. Czy istnieje możliwość zatrzymania prywatyzacji? Oddajemy głos Radio Rzeszów:

Zarząd województwa podkarpackiego chce, aby Ministerstwo Skarbu Państwa bezpłatne przekazało mu dwa uzdrowiska: Rymanów i Horyniec. Na razie uzdrowisko w Rymanowie Zdroju znajduje się na liście placówek które nie są przeznaczone do prywatyzacji ale jest przygotowywana zmiana rozporządzenia. Jeżeli chodzi o Horyniec Zdrój, to trwa prywatyzacja ale jeszcze nie został wyłoniony inwestor.
O przejęcie uzdrowisk na swoim terenie starają się także inne województwa. Aby rozpocząć starania o ewentualną komunalizację dwóch podkarpackich uzdrowisk konieczna jest uchwała intencyjna sejmiku wojewódzkiego. Taki projekt będzie omawiany na poniedziałkowej sesji podkarpackiego sejmiku.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Radia Rzeszów, tam nagrania audio, z których dowiemy się o stanie prac nad przejęciem uzdrowisk: www.radio.rzeszow.pl

źródło fot i art radio.rzeszow.pl

2 Comments

  1. Wiadomo dlaczego marszałek chce przejąć Horynieckie uzdrowisko i kto by został tam dyrektorem ,ludowcy jednak maja tupet /dla swoich zawsze się miejsce znajdzie nawet jak zarządza niewłaściwe /

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑