horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Następna trasa rowerowa przez Horyniec

Jak możemy przeczytać na polskawschodnia.gov.pl

„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Będzie ona przeprowadzona przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne, przesiadkowe. W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku.

Na Podkarpaciu linia będzie biegnąć przez miejscowości: od granicy z województwem lubelskim w miejscowości Podlesina (gmina Narol) przez Horyniec Zdrój, Przemyśl, Dynów, Rzeszów, Łańcut, Leżajsk, Ulanów do granicy z województwem świętokrzyskim w miejscowości Trześń (gmina Gorzyce).

Jak widać, wystarczy mieć WYPROMOWANE atrakcje turystyczne, by się inni pchali sami z pieniędzmi i projektami. Trasa ma powstawać etapami, na początku roku 2013 ruszą pierwsze prace, czas realizacji do 2015 roku. Czy nic w związku z tym już nie trzeba robić? Dla Horyńca to początek pracy, by nasi włodarze nie poszli na łatwiznę, tylko zauroczyli przyjeżdżających takimi cudami jak Kopiec Tatarski, Kaskady Sopotu, wiszące źródła, wywierzyska, punkty widokowe na Ukrainę. Może się uda wyeksponować ciekawe okazy krzyży bruśnieńskich na cmentarzu w Horyńcu, odrestaurować pomnik Kuźniewicza, zagospodarować „PAX”. Oznaczyć na mapie w Horyńcu wszystkie pomniki przyrody, a nie je wycinać, zrobić mapę turystyczną Horyńca i okolic, pozbywając się wreszcie tego szpetnego zabytku „wyklejanki mapo-podobnej” obok tablicy ogłoszeń przed gminą…

8 Comments

 1. „zagospodarować „PAX””

  Kawiarnia czy kebab-bar ? ;P

 2. Mauzoleum chłopie

 3. Właśnie, co to znaczy „zagospodarować” mauzoleum? To tak samo jakbyś chciał zagospodarować grobowiec.

 4. PAX powinien mieć swoistą funkcję muzealną, odnośnie byłych właścicieli Horyńca. Teraz jest tam pusto.

 5. Co jak co ale pomysł robienia z grobowca rodzinnego muzeum jest trochę „nie tego”.

 6. Z tego co wiem to „PAX” należy do prywatnych właścicieli i jest grobowcem rodzinnym więc muzeum tam nie zrobisz:) a odnośnie tych ścieżek to trasa już od dawna jest ustalona po terenie gminy, a co najlepsze te ścieżki będą nie tylko oznaczone ale również utwardzone asfaltem, zresztą wójt już od trzech sesji wstecz mówi o tym. Może lepiej zamiast przepisywać informacje z innych stron to podszedł byś kiedyś do gminy i popytał co i jak? Może zamieściłbyś przebieg trasy?

 7. W naszej gminie nie trzeba budować żadnych ścieżek. Jest tyle pięknych dróg, szczególnie leśnych, że tylko dobra mapka + drogowskazy i można jechać.

 8. Wójt trąbi, ale o trasie rowerowej Śladami Sobieskiego. Tutaj niewiele da się zrobić, bo trzeba puścić po prostu śladami. Natomiast trasa polska wschodnia to co innego.

  Sądzę, że we współpracy z Karłowskimi dało by się zrobić coś ciekawego, co upamiętniło by rody byłych właścicieli Horyńca, jedynym takim miejscem, które się do tego nadaje to właśnie PAX. Bez Karłowskich nie da rady nic zrobić, bo oni mają wszelkie rodzinne pamiątki i informacje, których też trochę Horyńcowi brakuje…

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑