Chyba każdy Horyńczanin ostatnio dostrzegł, że zwiększyła się ilość bezpańskich psów w Horyńcu. Dostaję też sygnały o tym, by przestać bić pianę i zająć się czymś naprawdę potrzebnym, stąd na horyniec.info będą poruszane bardziej skomplikowane sprawy, związane z różnymi inicjatywami społecznymi w Horyńcu. Obecnie takim gorącym tematem stały się właśnie bezpańskie psy. Okazuje się, że w Horyńcu są ludzie, którym zależy na tym, by tę kwestię rozwiązać. Niestety obecnie najprostszym sposobem jest dobrowolna adopcja takiego psa. Wystarczy po prostu przygarnąć zwierzę i się nim zająć.

Niektórzy mogą się od razu zainteresować pewnym psem, jest rasowy : Jack Russell Terrier Parson. Ma około roku. Jest zabawny i miły zarówno do ludzi jak i do innych psów, reaguje na zawołanie „Pimpczak”. Oto jego fotka:

Osoby, które były by chętne do przygarnięcia któregokolwiek psa, proszę o kontakt mailowy: grzegorzleslaw@gmail.com lub wpis w komentarzach. Udzielimy z zespołem, który się formuje, ważnych informacji, jak zająć się psem.

To tylko wstęp do problemu. W nadchodzący weekend zajdą zmiany na horyniec.info – mające na celu wyeksponowanie różnego typu działań społecznych. W planach nie tylko adopcja psów, ale też więcej o Horynieckim Klubie HDK Ratownik a także zachęta do innego typu adopcji, mianowicie deklaracje sprzątania danego terenu ze śmieci.